Szóste miejsce sztafety na zakończenie ME

Polska męska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym z czasem 3.38,57 zajęła szóste miejsce w finałowym wyścigu pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Złoty medal zdobyli Francuzi - 3.31,32, srebrny Rosjanie - 3.33,29, a brązowy Holendrzy - 3.33,99. Biało-czerwoni płynęli w składzie: Radosław Kawęcki, Sławomir Wolniak, Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak.

W niedzielę powody do zadowolenia mieli miejscowi kibice. Węgrzy zdobyli cztery medale - dwa złote i dwa srebrne. Dubletem Madziarów zakończyła się rywalizacja na 400 m stylem zmiennym mężczyzn i na 200 metrów stylem motylkowym kobiet. Wśród panów triumfował Laszlo Cseh (4.10,95) przed Davidem Verasszto (4.12,96) i Izraelczykiem Galem Nevo (4.15,10). Wśród pań najszybsza była Katinka Hosszu (2.06,71) przed Zsuzsanną Jakabos (2.07,06) i Brytyjką Ellen Gandy (2.07,54).

Ozdobą ostatniego dnia zmagań był finał 50 m kraulem mężczyzn. Zgodnie z oczekiwaniami wygrał Francuz Frederick Bousquet (21,49). Srebrny medal zdobył Szwed Stefan Nystrand (21,69), a brązowy kolejny pływak znad Sekwany Fabien Gilot (21,76).

Podczas 30. pływackich mistrzostw Europy Polacy zdobyli dwa medale. Paweł Korzeniowski złoty na 200 m stylem motylkowym i Konrad Czerniak brązowy w wyścigu tym samym stylem, ale na dystansie o połowę krótszym. To dokładnie taki sam dorobek, jak przed dwoma laty w Eindhoven.