ME: Korzeniowski wywalczył złoto w Budapeszcie

Paweł Korzeniowski na basenie w Budapeszcie (fot. PAP/EPA/TIBOR ILLYES)

Paweł Korzeniowski został w Budapeszcie mistrzem Europy w pływaniu na dystansie 200 stylem motylkowym. Polak uzyskał czas 1:55,00 min. Drugi nasz reprezentant Marcin Cieślak zajął piąte miejsce.

Korzeniowski prowadził od początku. To on dyktował tempo. Jedynie na nawrotach tracił nieco w stosunku do goniącego go Rosjanina Nikołaja Skworcowa, lecz zaraz potem odrabiał wszystko z nawiązką. Skworcow zdobył srebro, a brąz przypadł Grekowi Ioannisowi Drymonakosowi.

Marcin Cieślak, który miał najlepszy czas eliminacji, zakończył rywalizację na piątym miejscu z czasem 1:57,93 min.

Do finału nie udało się zakwalifikować Polkom startującym na dystansie 200 m stylem klasycznym. Paulina Zachoszcz miała dwunasty, a Agnieszka Ostrowska trzynasty czas półfinałów.