Didier Cuche wygrał inauguracyjny slalom gigant

Szwajcar Didier Cuche zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w austriackim Soelden. Zdobywca małej kryształowej kuli za slalom gigant potwierdził, że i w tym sezonie jest głównym kandydatem do sięgnięcia po trofeum.

Cuche objął prowadzenie już po pierwszym przejeździe, w finałowej serii powiększył przewagę nad rywalami. Na drugim miejscu, ze stratą 0,6 sekundy zawody ukończył Amerykanin Ted Ligety. Szwajcar Carlo Janka obronił trzecią lokatę, którą zajmował po pierwszym zjeździe, ale czwarty Massimiliano Blardone stracił do niego zaledwie 0,01 sekundy.

Zawodów inaugurujących cykl Pucharu Świata nie ukończył triumfator z ubiegłego sezonu Norweg Aksel-Lund Svindal. Po pierwszym przejeździe obrońca kryształowej kuli zajmował 6. lokatę ze stratą ponad sekundy do lidera.

Polak Michał Kłusek nie ukończył pierwszego przejazdu.