F1 - Hamilton: nigdy nie przepuszczę Buttona

Lewis Hamilton ostrzegł swego kolegę z zespołu McLaren Jensona Buttona, że nigdy nie zrobi mu miejsca na torze, by mógł go wyprzedzić, nawet gdyby stawką takiego manewru był tytuł mistrza świata Formuły 1.

 

25-letni kierowca nie przypuszcza, że znajdzie się w takiej sytuacji, jak przed tygodniem Brazylijczyk Felipe Massa, który musiał ustąpić miejsca i zrezygnować z prowadzenia w wyścigu o Grand Prix Niemiec na rzecz kolegi z teamu Ferrari Hiszpana Fernando Alonso.

 

"Nie sądzę, bym w jakimkolwiek momencie tego czy innego sezonu przepuścił partnera z zespołu. Jesteśmy po to, by zdobywać mistrzostwo świata indywidualnie i musimy postępować w taki sposób, żeby gromadzić maksymalną liczbę punktów. Mogę spróbować zrozumieć, co czuł Massa, ale nie chciałbym znaleźć się w jego położeniu. Ja chcę wygrywać wyścigi uczciwie. Chcę zdobyć tytuł mistrzowski, wiedząc, że pokonałem wszystkich konkurentów i mając świadomość, że nic nie było mi darowane, a wszystko zawdzięczam własnej ciężkiej pracy" - powiedział mistrz świata F1 z 2008 roku.

 

Hamilton wierzy, że McLaren nigdy nie poleci mu zrezygnować z prowadzenia, nawet jeśli matematyczne wyliczenie będą dla niego niekorzystne, a Button będzie walczył o mistrzowską koronę.

 

W sobotę o godz. 14.00 rozpoczną się kwalifikacje do GP Węgier na torze Hingaroring pod Budapesztem. Po 11 z 19 eliminacji liderem mistrzostw świata jest z dorobkiem 143 pkt Hamilton, który o siedem wyprzedza... Buttona.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook