Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy

Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju w Stanford. Polka, rozstawiona w imprezie z numerem trzecim, pokonała  Chanelle Scheepers (91. WTA) z RPA 7:5, 4:6, 6:3.

Krakowianka wygrała, ale nie zachwyciła swoją grą. W pierwszym secie prowadziła już 5:1 w gemach, by pozwolić rywalce na doprowadzenie do remisu. Na szczęście kolejne dwa podania padły łupem Radwańskiej.

W drugim secie jedenasta rakieta świata szybko przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 2:0, jednak Scheepers nie zamierzała się poddawać i doprowadziła do wyrównania, a w 9. gemie ponownie przełamała Radwańską wygrywając drugą partię.

Decydującym momentem spotkania był siódmy gem trzeciego seta. Przy remisie 3:3 Scheepers prowadziła 40-0, jednak Polka zdołała obronić trzy break-pointy, po czym wygrała pozostałe gemy meczu.