Radwańska odpadła z turnieju w Moskwie

Agnieszka Radwańska podczas turnieju w Moskwie (fot. PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV)
PAP / mich

Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Marią Kirilenko 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie halowego turnieju tenisistek WTA w Moskwie (pula nagród 1 mln dolarów). Porażka znacznie zmniejszyła szanse Polki na udział w kończącym sezon turnieju finałowym WTA.

W pierwszym secie Kirilenko doskonale kontrolowała przebieg gry zasypując Radwańską uderzeniami z linii. Rosjanka zdołała dwukrotnie wygrać gema przy serwisie Polki, a sama wybroniła się przy czterech takich próbach.

Po zakończeniu seta Radwańska poprosiła o pomoc medyczną, a fizjoterapeutka przez kilka minut starała się złagodzić ból w nodze 10. zawodniczki rankingu WTA. Pomoc ta okazała się niewystarczająca - Polka przegrała trzy pierwsze gemy drugiego seta i nie zdołała odwrócić losów spotkania, a z jej twarzy praktycznie nie schodził grymas bólu.

Wyniki spotkań 1. rundy Kremlin Cup: Jewgenija Rodina (Rosja) - Jelena Wesnina (Rosja, 6) 6:1, 3:6, 6:2 Maria Kirilenko (Rosja) - Agnieszka Radwańska (Polska, 3) 6:3, 6:3