Wimbledon: Radwańska i Kubot w 2. rundzie

Agnieszka Radwańska (fot. EPA/GEOFF CADDICK)

Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastej nawierzchni w Wimbledonie (z pulą nagród 13,725 mln funtów).

Rozstawiona z numerem siódmym Polka pokonała w dwóch setach Węgierkę Melindę Czink 6:3, 6:3.

Początek spotkania na korcie numer 5 był wyrównany, a zawodniczki na przemian wykorzystywały swoje podania. W gemie ósmym, przy stanie 4:3 dla krakowianki, Radwańska zdołała przełamać rywalkę, by w kolejnej partii wykorzystać atut własnego serwisu i wygrać seta.

W drugiej odsłonie meczu Radwańska ponownie przełamała Czink obejmując prowadzenie 3:2 i - mimo, że Węgierka zawzięcie szukała okazji do rewanżu - nie pozwalała odebrać sobie przewagi. W gemie dziewiątym Polka, korzystając z błędów rywalki, po raz drugi w secie wygrała podanie Czink, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.

We wtorek po południu na kort wyszedł Kubot, mając za rywala Słoweńca Blaža Kavčiča. Swój historyczny, pierwszy pojedynek w turnieju głównym na wimbledońskiej trawie, Polak rozpoczął zdenerwowany, w efekcie przegrywając w gemie otwarcia własne podanie, co zadecydowało o porażce w pierwszym secie.

Na szczęście w kolejnych częściach meczu przewaga Kubota nie podlegała już dyskusji. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP polski tenisista wygrał mecz 4:6, 6:2, 6:2, 5:3.

Zwycięstwo Kubota oznacza, że trójka biało-czerwonych singlistów, występująca w turnieju w komplecie awansowała do dalszych gier, bowiem w poniedziałek miłą niespodziankę - pokonując rozstawionego z numerem 17 Chorwata Ivana Ljubicica - sprawił Michał Przysiężny.