Karol Bielecki będzie leczony w Heidelbergu

Z inicjatywy klubu Rhein-Neckar Loewen rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Karol Bielecki zostanie w niedzielę po południu przetransportowany do Kliniki Uniwersyteckiej w Heidelbergu, gdzie przejdzie drugą operację oka.

 

28-letni Bielecki poważnego urazu oka doznał w starciu z Josipem Valciciem w pierwszych minutach piątkowego, towarzyskiego spotkania z Chorwacją w Kielcach. Zawodnika początkowo przewieziono do kieleckiego Szpitala Wojewódzkiego, skąd przetransportowano go do Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie przeszedł zabieg.

 

"Karol i jego zdrowie jest w tej chwili dla nas najważniejsze. Wiadomość o kontuzji zaszokowała nas wszystkich. Zależy nam, by jak najszybciej wrócił na parkiet i uczynimy wszystko, by mu w tym pomóc" - powiedział menedżer niemieckiego klubu Thorsten Storm. Polak niedawno przedłużył do 30 czerwca 2015 roku kontrakt z Rhein-Neckar Loewen.

 

Właściciel klubu Achim Niederberger na wieść o urazie Bieleckiego wysłał do Lublina lekarza. Po niedzielnych konsultacjach wicemistrz świata z 2007 roku ma zostać specjalnym samolotem przetransportowany do Kliniki Uniwersyteckiej w Heidelbergu.

"Uzgodniliśmy już wszystko z polską federacją. Od samego początku byliśmy z nimi w ciągłym kontakcie. Pewne już jest, że kolejna operacja będzie konieczna. Zrobimy wszystko, by odbyła się jeszcze w przyszłym tygodniu" - dodał Storm.

 

Zabieg, który Bielecki już przeszedł, był doraźny, wynikający ze stanu klinicznego uszkodzonego oka, ale optymizmem napawa fakt, że reaguje ono na promień światła.

 

Tego rodzaju kontuzje w piłce ręcznej zdarzają się rzadko. W półfinałowym meczu mistrzostw Europy w 2004 roku podobnego urazu nabawił się Chorwat Petar Metlicic. Po wielu miesiącach rehabilitacji i kilku zabiegach wrócił jednak na parkiet. Nie udało się to natomiast Islandczykowi Jasonowi Olafssonowi. W 1998 roku dostał łokciem w oko. Po dwóch operacjach nie udało się jednak przywrócić mu wzroku i musiał zrezygnować z wyczynowego uprawiania sportu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook