Porażka Michała Przysiężnego w I rundzie

Michał Przysiężny przegrał w I rundzie turnieju na trawiastych kortach w londyńskim Queens Club (pula nagród 720 tys. euro) z reprezentantem Luksemburga Gillesem Mullerem 6-7 (3-7), 3-6.

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania. Przysiężny doskonale serwował, zaliczył aż 11 asów. Rywal nie był tak efektowny, ale równie skuteczny. O porażce w tie-breaku zadecydował słąby początek i przegrane pierwsze trzy piłki.

O losach kolejnego seta zadecydował drugi gem. Przysiężny został w nim przełamany, a że w pozostałych partiach obaj tenisiści swoje podania wygrywali - z końcowego sukcesu mógł się cieszyć Muller.