Remis z Litwą w krajowym składzie

Polscy szczypiorniści zremisowali w rozegranym w Elblągu towarzyskim meczu z reprezentacją Litwy 31-31 (15-14). Rewanż w niedzielę w Olsztynie.

W sobotnim meczu w naszej reprezentacji zagrali zawodnicy występujący w polskiej lidze. Kilku z nich indywidualnie pokazało się z dobrej strony, ale gra całej drużyny była przeciętna.

W pierwszej części spotkania żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać większej przewagi niż dwa gole. Raz prowadzili Polacy, raz Litwini. Sytuacja zmieniła się dopiero w połowie drugiej części gry. Po dwóch kontrach i trafieniach Patryka Kuchczyńskiego nasi objęli prowadzenie 27-23. To była 47 minuta gry. Chwilę później było 31-26, ale ostatnie minuty biało-czerwoni przespali. Litwini za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Zagrali bardzo skutecznie i na 43 sekundy przed końcem meczu udało im się dogonić gospodarzy.

Rewanż w niedzielę w Olsztynie, a w przyszłym tygodniu naszych szczypiornistów czekają dwa towarzyskie pojedynki z Chorwacją.