French Open: Udany dzień polskich deblistów

Trzech polskich tenisistów - Łukasz Kubot, Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski - awansowało do 1/8 finału turnieju deblistów podczas French Open na kortach im. Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale gry podwójnej jest już Agnieszka Radwańska, występująca wspólnie z Rosjanką Marią Kirilenko.

Polka i Rosjanka awansowały pokonując w niedzielę Lisę Raymond (USA) i Renneę Stubbs (Australia) 7:6 (8:6), 6:4. Pierwszego seta Radwańska i Kirilenko wygrały dopiero w tie breaku, a sukces w drugiej partii zapewniły sobie jednym przełamaniem rywalek. Mecz trwał 70 minut. Teraz Polka i Rosjanka zagrają o półfinał, ale o kolejny sukces będzie bardzo ciężko, bowiem rywalkami będą rozstawione z numerem pierwszym siostry Williams.

Po blisko trzygodzinnym pojedynku Łukasz Kubot z Austriakiem Oliverem Marachem zdołali pokonać debel Horacio Zeballos, Leonardo Mayer 6:4, 6:7 (8-10), 6:3 i awansować do 1/8 finału turnieju French Open, rozgrywanego na kortach im. Rolanda Garrosa.

Rozstawiony z "szóstką" polsko-austriacki duet miał spore kłopoty z niżej notowanymi Argentyńczykami. Pierwszego seta Kubot i Marach wygrali dzięki przełamaniu rywali w gemie inaugurującym rywalizację. Podobnie było w drugiej partii, ale Zeballos i Mayer nie odpuścili. Argentyńczycy zdołali wyrównać stan rywalizacji przełamując faworytów w ósmym gemie. O losach seta decydował tie-break. Kubot i Marach mieli w nim dwie piłki meczowe, których nie zdołali wykorzystać, za to swoje szanse na sukces przedłużyli rywale. W decydującym secie Polak z Austriakiem zdołali wygrać podanie rywali i wyjść na prowadzenie 4:2. Argentyńczycy osłabli i zdołali wygrać już tylko jednego gema.

W pojedynku o ćwierćfinał Kubot i Marach będą walczyć z Australijczykiem Stephenem Hussem i Brazylijczykiem Andre Sa.

Śladem Polaka i Austriaka podążyli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy wygrali w meczu drugiej rundy turnieju z Ukraińcem Oleksandrem Dołgopołowem i Denisem Istominem z Uzbekistanu 6:1, 6:4. Polacy nie mieli kłopotu z awansem do 1/8 finału French Open, szybko pokonując Ukraińca Oleksandra Dołgopołowa i Denisa Istomina z Uzbekistanu. Biało-czerwoni pozwolili rywalom w całym meczu ugrać pięć gemów. W walce o ćwierćfinał spotkają się z Francuzami Thierrym Ascione i Laurentem Recoudercem.