Marszałek czwarty w Bahrajnie

Bartłomiej Marszałek (Polonia Warszawa) zajął czwarte miejsce w rozegranym w Bahrajnie inauguracyjnym wyścigu motorowodnych mistrzostw świata Formuły 2. Zwyciężył Włoch Alex Carella. Marszałek jest pierwszym Polakiem, który został dopuszczony do startu w tej prestiżowej imprezie.

Marszałek, podobnie jak dziesięciu innych pilotów, miał przed rozpoczęciem imprezy poważne problemy organizacyjne. Kontener ze sprzętem transportowany z Hamburga drogą morską nie dotarł na czas do Bahrajnu i uniemożliwił mu trening w czwartek. Sprzęt otrzymał dopiero w piątek, w przeddzień zawodów. W tej sytuacji komisarz zawodów z ramienia UIM Gordon Sultherland zdecydował, że w piątek wieczorem przeprowadzono dodatkowy trening. W sobotę przed południem została rozegrana sesja kwalifikacyjna, w której Polak zajął siódme miejsce. W finale debiutujący w imprezie Marszałek zajął czwarte miejsce.

Tegoroczne mistrzostwa świata F2 obejmują pięć imprez, w których rywalizować ma 20 zawodników z 15 krajów. Po zawodach w Bahrajnie, kolejne odbędą się w Egipcie (6-7 listopada), Arabii Saudyjskiej (28-29 listopada) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (11-12 oraz 17-18 grudnia).

Podobnie jak w wyścigach samochodowych, każda Grand Prix trwa dwa dni. Pierwszego odbywają się treningi i kwalifikacje oraz Match Race i Speed Record. Drugiego dnia jest finał, a zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji MŚ.