Łucznicze ME: Znakomity występ Polek

Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) wygrała we włoskim Rovereto kwalifikacje łuczniczych mistrzostw Europy. Małgorzata Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom) była 7., a Karina Lipiarska (Kmita Zabierzów) 12. Polki były najlepsze i wyprzedziły Rosjanki o 1 punkt.

Do 1/32 finału strzelania z łuku bloczkowego zakwalifikował się Bogusław Piekarski (Dolnoślązak Wrocław), który zajął w kwalifikacjach 47. miejsce. Nie powiodło się natomiast Marcinowi Gołygowskiemu (Surma Poznań). 647 punktów dało mu 72. lokatę w gronie 74 startujących. Piekarski spotka się z utytułowanym Holendrem Peterem Elzingą, który z wynikiem 688 pkt zajął osiemnaste miejsce.

Także w czwartek Justyna Mospinek zmierzy się w 1/32 finału z Holenderką Daisy Laan, Karina Lipiarska z Greczynką Anitą-Evi Atlą, a Małgorzata Ćwienczek, także z łuczniczką grecką Photini Vavatsi. Przeciwniczkami Polek w 1/8 finału (piątek) jest ostatnia drużyna kwalifikacji Czechy.

W poprzednich ME Polacy zdobyli dwa medale: złoty i brązowy. Na najwyższym stopniu podium w Vittel (Francja), przed dwoma laty stanęła drużyna w składzie: Justyna Mospinek, Małgorzata Ćwienczek i Iwona Marcinkiewicz (Drukarz Warszawa), trzecie miejsce zajął Rafał Dobrowolski (Stella Kielce).

W dotychczasowych startach w ME biało-czerwoni zdobyli osiemnaście medali, cztery złote, pięć srebrnych i dziewięć brązowych.