Szczypiorniści Vive Kielce ze złotem MP

Vive Targi Kielce Patryk Kuchczyński składa się do rzutu na bramkę MMTS Kwidzyn (fot. PAP/Adam Warżawa)
inf. wł./ŁK

Piłkarze ręczni Vive Kielce obronili tytuł mistrzów Polski, pokonując w trzecim meczu po dwóch dogrywkach MMTS Kwidzyn 36:32. Podopieczni Bogdana Wenty zakończyli sezon z bilansem 30 zwycięstw i bez porażki.

Trzeci mecz finału trzymał w napięciu od początku do ostatnich sekund. Spotkanie od bramki zaczęli goście i to oni prowadzili przez większość czasu gry różnica kilku punktów. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy zdołali zmniejszyć straty do jednego gola, ale po zmianie stron Vive ponownie odskoczyło. W 45. minucie podopieczni Bogdana Wenty prowadzili już pięcioma bramkami - 16:21. MMTS ruszył do odrabiania strat i sześć minut przed końcem gry, po rzucie Orzechowskiego w 54. minucie, był remis po 22. Od tej pory obie drużyny na zmianę trafiały do bramki. Gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostało 17 sekund, o czas poprosił Wenta. Tym razem nie było jednak powtórki z pamiętnego meczu polskiej reprezentacji z Norwegią podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chorwacji, Vive nie zdołało zdobyć zwycięskiej bramki i sędziowie zarządzili dziesięciominutową dogrywkę.

W połowie trwania doliczonego czasu gry goście mieli przewage dwóch bramek, ale nie zdołali jej utrzymać do końca. W drugiej dogrywce jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale Vive zdołało wreszcie przechylić szalę na swoją stronę.