Giro d'Italia: Winokurow nowym liderem

Australijczyk Cadel Evans z ekipy BMC Racing Teams wygrał w miejscowości Montalcino 7. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Trzecie miejsce na górzystej, liczącej 222 km trasie wystarczyło Kazachowi Aleksandrowi Winokurowowi (Astana), by zostać liderem.

 

To był pierwszy górzysty etap w wyścigu, z Carrary do Montalcino. Kolarze rywalizowali przy silnie padającym deszczu. W różowej koszulce jechał Włoch Vincenzo Nibali, który stracił do Evansa dwie minuty i w klasyfikacji generalnej spadł na piątą lokatę. Na drugie miejsce awansował Evans.

Nibali wraz z kolegą z teamu Ivanem Basso na 35 km przed metą upadł i nie potrafił nadrobić straconego do czołówki dystansu. "To był dla nas czarny dzień" - skomentował Basso.

 

Wielu zawodników narzekało na przygotowanie trasy na ostatnich 30 km. Prowadziła ona w dużej mierze przez żwirowe, wąskie uliczki Toskanii. "To było naprawdę uciążliwe i bardzo niebezpieczne. Nie wiem, czy jest sens, by w takich wyścigach robić takie odcinki. To obciążenie nie tylko dla człowieka, ale także dla sprzętu" - skomentował menedżer teamu Milram Christian Henn.

 

Najlepiej z Polaków wypadł Maciej Bodnar, który został sklasyfikowany na 74. miejscu, a do Evansa stracił ponad 17 minut.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?