Diamentowa Liga: Rogowska 3., Majewski 5.

Mistrz olimpijski z Pekinu Tomasz Majewski zajął piąte miejsce w inaugurującym Diamentową Ligę mityngu w Dausze. W konkursie skoku o tyczce rywalizuje Anna Rogowska.

 

Zawody w Katarze inaugurują nowy cykl mityngów, organizowany w miejsce Złotej Ligi. Zgodnie z nową nazwą głównym trofeum, które mogą zdobyć lekkoatleci, są diamenty wartości 80 tysięcy dolarów. By je zdobyć, nie trzeba będzie - jak dotąd - wygrywać we wszystkich imprezach cyklu, wystarczy zwyciężyć w klasyfikacji generalnej konkurencji.

Polski kulomiot uzyskał w konkursie wynik 20,39 m. Spalił pierwsze trzy próby. Wygrał mistrz świata Amerykanin Christian Cantwell z wynikiem 21,82 m. Drugi był mistrz Europy Nemiec Ralf Bartels - 21,14.

 

W konkursie skoku o tyczce Anna Rogowska uzyskała wysokość 4.55 m, co dało jej trzecie miejsce. Polka usiłowała przeskoczyć poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 4.65 m, ale spaliła wszystkie próby. Wygrała Niemka Silke Spiegelburg.

 

Bardzo szybki już na starcie sezonu jest Asafa Powell. Sprinter z Jamajki w finale biegu na 100 m uzyskał czas 9.80. Godzinę wcześniej, w przedbiegu, był nawet szybszy o pięć setnych sekundy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook