Debel Radwańskiej odpadł z siostrami Williams

Agnieszka Radwańska zakończyła występy w turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Madrycie. Po zaskakującej porażce w drugiej rundzie singla, tym razem pożegnała się - wraz z Marią Kirilenko - z turniejem deblowym.

Polka i Rosjanka odpadły, przegrywając w ćwierćfinale z rozstawionymi z numerem pierwszym siostrami Venus i Sereną Williams 2:6, 4:6. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut. Radwańska i Kirilenko nieźle zaczęły, bowiem już w pierwszym gemie przełamały rywalki, a po chwili zdobyły drugi punkt z własnego podania. Jednak faworytki szybko opanowały sytuację i wygrały kolejne sześć gemów. W drugim secie Amerykanki przeważały od czwartego gema, polsko-rosyjski duet zdołał doprowadzić do stanu 4:5, ale w ostatniej partii został ponownie przełamany.