Znowu niespodziewana porażka Radwańskiej

Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska przegrała ze szwajcarską tenisistką Patty Schnyder 6:3, 4:6, 4:6 w 1/8 finału turnieju WTA Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie (z pulą nagród 4,5 mln dol.).

Spotkanie było bardzo wyrównane - trwało dwie godziny i trzy minuty. Pierwszy set należał do Polki, która trzykrotnie przełamała podanie rywalki. Znacznie słabiej wypadła w drugiej odsłonie - wygrała tylko jedną z dziesięciu piłek na przełamanie Schnyder.

Trzeci set należał już do Szwajcarki. Radwańskiej pozostaje w Madrycie gra w deblu w parze z Marią Kirilenką.