Giro d'Italia: Wygrana Farrara, Evans liderem

Amerykanin Tyler Farrar z grupy Garmin-Transitions wygrał w holenderskim Utrechcie drugi etap 93. wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera wywalczył mistrz świata Australijczyk Cadel Evans (BMC).

Zwycięstwo Amerykanina jest tym cenniejsze, że na początku niedzielnego etapu uczestniczył w kraksie. Na mecie w Utrechcie wyprzedził po sprinterskim finiszu Australijczyka Matta Gossa i Włocha Fabio Sabatiniego.

Dwaj Polacy jadący w wyścigu zajęli odległe lokaty. Sylwester Szmyd uplasował się na 83. miejscu (37 sekund straty), natomiast Maciej Bodnar był 197. - ostatni wśród sklasyfikowanych zawodników (stracił ponad sześć minut).

Nowym liderem został Australijczyk Cadel Evans, który w sobotniej jeździe indywidualnej na czas był trzeci, a dzień później zajął 18. lokatę.

Dotychczasowy lider Brytyjczyk Bradley Wiggins - podobnie jak Farrar - uczestniczył w kraksie. Na metę dojechał w drugiej grupie (razem ze Szmydem), ostatecznie plasując się na 79. miejscu.

Farrar awansował na drugą pozycję w klasyfikacji łącznej. Trzeci jest słynny Kazach Aleksander Winokurow z Astany, który wrócił na trasy po dwuletniej dyskwalifikacji za doping.