Mikołajczyk wygrywa zawody Pucharu Świata

Beata Mikołajczyk wygrała wyścig kajakowych jedynek na 1000 metrów w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata we francuskim Vichy. Drugą na mecie reprezentantkę RPA Bridgitte Hartley wyprzedziła o ponad sekundę.

Drugie miejsce w wyścigu C2 na tym dystansie zajęli Łukasz Woszczyński i Marcin Grzybowski, a trzecie - Wojciech Tyszyński i Roman Rynkiewicz. Dwie polskie osady przegrały z Białorusinami Andriejem i Aliaksandrem Bahdanowiczami.

W wyścigu kanadyjkowych czwórek Polacy (Paweł Skowroński, Paweł Baraszkiewicz, Woszczyński, Grzybowski) finiszowali na drugiej pozycji, również za Białorusinami.

W sobotę na podium stanęły ponadto Paulina Wiewióra i Magdalena Krukowska, które zajęły trzecie miejsce w wyścigu K2 1000.