Solberg prowadzi w Rajdzie Nowej Zelandii

Norweg Petter Solberg (Citroen C4) prowadzi po pierwszym etapie Rajdu Nowej Zelandii, piątej z 13 eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Dopiero siódmy, ze stratą 1.19,8, jest Francuz Sebastien Loeb, najlepszy kierowca w sześciu ostatnich sezonach.

 

Po dziewięciu odcinkach specjalnych Solberg ma przewagę zaledwie 1,4 s nad Finem Jarim-Mattim Latvalą (Ford Focus) oraz 3,9 s nad Francuzem Sebastienem Ogierem (Citroen C4). W ścisłej czołówce, z niewielką stratą, znajduje się także Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4) - 8,7, a piąty w stawce jest Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus) - 20,2.

 

Loeb po pierwszych trzech odcinkach specjalnych tracił do Solberga 7,5 s. Na czwartym OS-ie zaczął jechać bardziej ryzykownie, ale to skończyło się powiększeniem dystansu do czołówki, bowiem tyłem samochodu uderzył w most.

 

W sumie, w piątek prowadzenie obejmowała czwórka kierowców. Po Solbergu liderem został Sordo na trzecim i czwartym OS-ie, Ogier na piątym i szóstym, a po siódmym Latvala. Dopiero na koniec drugiej pętli ponownie na pierwszym miejscu znalazł się Norweg, który utrzymał się na nim również podczas wieczornego 1,5-kilometrowego odcinka.

 

Niezależnie od wyniku uzyskanego w Nowej Zelandii, Loeb utrzyma prowadzenie w mistrzostwach świata, w których dotychczas zgromadził 93 punkty. Wyprzedza Solberga - 53 i Hirvonena - 52.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook