Czołowy kolarz złapany na zakazanym dopingu

Włoski kolarz Franco Pellizotti (Liquigas) nie wystartuje w rozpoczynającym się 8 maja w Amsterdamie wyścigu Giro d'Italia z powodu kłopotów z kontrolą antydopingową - poinformował prezes Włoskiej Federacji Kolarskiej Renato Di Rocco.

 

"Mamy potwierdzenie, że Pellizotti jest zamieszany w aferę dopingową, ale nie widziałem oficjalnego pisma Międzynarodowej Unii Kolarskiego, więc nie znam szczegółów" - powiedział Di Rocco. Doniesienia prasowe wskazuję, że w organizmie kolarza wykryto nieodpowiedni poziom czerwonych krwinek. Na wykrycie nieprawidłowości pozwolił paszport biologiczny zawodnika.

 

"To wielki wstyd. On jest kluczowym kolarzem naszej największej grupy, a za kilka dni zaczyna się najważniejszy dla kraju wyścig. Mimo tego Giro i kolarstwo muszą patrzeć w przyszłość. W czasie zawodów przeprowadzimy ponad 500 kontroli antydopingowych. Mam nadzieję, że to ostatni przypadek" - dodał Di Rocco.

 

Przed rokiem Pellizotti w wyścigu dookoła Włoch był trzeci - za Rosjaninem Denisem Mienszowem i swoim rodakiem Danilo Di Luką. Di Luca został późnie przyłapany na stosowaniu dopingu podczas Giro i odbywa karę dwuletniej dyskwalifikacji. Z tego powodu Pellizotti awansował o jedną lokatę.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook