Kubot i Marach przegrali z Bryanami

Rozstawiony z nr 7. polsko-austriacki debel Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrał 1:6, 2:6 z amerykańskimi bliźniakami Bobem i Mike'm Bryanami (2.) w półfinale turnieju tenisistów rangi ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2,75 mln euro). Mecz trwał 50 minut, a Kubot i Marach stracili swoje serwisy czterokrotnie, po dwa razy w każdym secie.

Było to szóste spotkanie polsko-austriackiego debla z braćmi Bryanami, którzy wyszli zwycięsko z tej rywalizacji po raz szósty. W ubiegłym roku pary te trafiły na siebie czterokrotnie, a poprzednio w listopadzie w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals w hali O2 w Londynie. Był to ostatni pojedynek w fazie grupowej, a zwycięstwo dało amerykańskim tenisistom awans do półfinału.

W finale turnieju w Rzymie Bryanowie spotkają się z inną amerykańską parą John Isner i Sam Querrey.