Srebrny medal ME dla polskich judoczek

Polskie judoczki zdobyły w Wiedniu srebrny medal mistrzostw Europy w turnieju drużynowym. W finale podopieczne trenera Roberta Radlaka przegrały z Włoszkami 1:4. Brązowe medale przypadły Francuzkom i Ukrainkom.

Jedyny punkt w finale uzyskała Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) w wadze +70 kg - pokonała przez ippon Assuntę Galeonę.

Oprócz Sadkowskiej, która indywidualnie sięgnęła w stolicy Austrii po brąz (kat. +78 kg), w polskim zespole w niedzielnych zawodach wystąpiły: Marta Kubań (52 kg, Gwardia Warszawa), Małgorzata Bielak (57 kg, AZS AWFiS Gdańsk), Monika Chróścielewska (63 kg, AZS AWFiS Gdańsk) oraz Katarzyna Kłys (70 kg, KS Judo Czechowice-Dziedzice).

Wcześniej Polki pokonały po 3:2 Austriaczki, Ukrainki i Francuzki. Po trzy zwycięstwa w tych meczach odniosły Kubań i Bielak.