Tomasz Kuchar wygrał 38. Rajd Elmot

Jadący Peugeotem 207 S2000 Tomasz Kuchar wygrał 38. Rajd Elmot, pierwszą w tym sezonie eliminację mistrzostw Polski. Ubiegłoroczny wicemistrz kraju prowadził od pierwszego odcinka specjalnego.

 

Na drugiej pozycji, ze stratą 58,0, rajd ukończył Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), a na trzeciej Leszek Kuzaj (Skoda Fabia S2000) - 1.01,1. Ubiegłoroczny triumfator Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) pierwszego dnia przebił oponę i przy zmianie stracił sporo czasu. Ostatecznie był siódmy.

 

W rajdzie nie wystartował trzykrotny mistrz Polski Bryan Bouffier. Obrońca tytułu póki co nie podpisał na ten rok kontraktu z żadnym polskim zespołem, ale niewykluczone, że wróci do rywalizacji na drugą eliminację MP - Rajd Lotos, która rozegrana zostanie w połowie maja.

 

Pod nieobecność Francuza, Tomasz Kuchar nie dał rywalom żadnych szans. Z 14 rozegranych odcinków specjalnych (OS 13 został odwołany przez organizatorów) wygrał dziewięć. Na trzech najszybszy był Kajetanowicz, na dwóch - Kuzaj. Kuchar pojechał mądrze taktycznie. Na ostatnich OS, mając sporą przewagę, nie ryzykował ewentualnego wypadku czy opuszczenia trasy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?