Siostry Radwańskie z wizytą w hospicjum

Agnieszka Radwańska odwiedziła w piątek wieczorem gdańskie hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. W weekend ósma tenisistka w rankingu WTA Tour zagra w Sopocie przeciwko Hiszpanii w spotkaniu play off o utrzymanie w Grupie Światowej II rozgrywek o Fed Cup.

 

Krakowiance towarzyszyła młodsza siostra Urszula, która od stycznia nie gra w wyniku kontuzji kręgosłupa - pęknięcia jednego z kręgów w odcinku lędźwiowym. Kilka miesięcy temu rodzina Radwańskich wsparła hospicjum, w którym przebywają dorośli i dzieci.

 

"Tak naprawdę, jeśli się chce przekazywać pieniądze na jakiś charytatywny cel, to nie ma znaczenia czy to Kraków, Gdynia, czy inne miasto. Akurat postanowiłyśmy pomóc hospicjum w Gdańsku. To była dobra decyzja, bo dzisiaj przekonałam się, że chorzy mają tam naprawdę dobre warunki, przypominające domowe" - powiedziała  Agnieszka Radwańska.

 

"Jestem trochę zaskoczona, bardzo pozytywnie, bo atmosfera, jaka tam panuje, jest bardzo ciepła i domowa, a to miejsce nie przypomina szpitala. Taka wizyta uczy pokory i tego, co jest naprawdę ważne, bo najważniejsze jest jednak zdrowie, a nie to czy się wygrywa, czy przegrywa jakiś mecz" - dodała.

 

W sobotę o godzinie 13.00 starsza z sióstr Radwańskich zmierzy się z Carlą Suarez-Navarro. Po nich na kort w sopockiej hali SKT wyjdą Marta Domachowska i Maria-Jose Martinez-Sanchez. Zwycięska drużyna pozostanie w Grupie Światowej II Fed Cup na przyszły rok, natomiast przegrana spadnie do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook