Maja Włoszczowska na mecie najtrudniejszego wyścigu w karierze. "To jakby wjechać dwukrotnie z poziomu morza na Mount Everest"

PAP / pch
Poniedziałek, 25 marca 2019, godz. 12:30
"To był Tour de France albo Paryż-Dakar, tyle że na rowerach górskich" - powiedziała Maja Włoszczowska po zakończonym w niedzielę wyścigu Absa Cape Epic w RPA. W ciągu ośmiu dni przejechała ponad 630 km i nie ukrywa, że były to najtrudniejsze zawody w jej karierze.
więcej

Formuła 1 - pierwszy start Kubicy po ponad 8 latach nie zakończył się dobrze. Wygrał Fin, Valtteri Bottas

PAP / kw
Niedziela, 17 marca 2019, godz. 10:15
Robert Kubica z zespołu Williams zajął w Melbourne ostatnie, 17. miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Australii, pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw świata. Zwyciężył Fin Valtteri Bottas z Mercedesa.
więcej

Dwa złota w niedzielę, Polska wygrała klasyfikację medalową

PAP / pk
Poniedziałek, 4 marca 2019, godz. 07:58
Polska wygrała klasyfikację medalową halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow. W niedzielę - ostatnim dniu zawodów - złoto zdobyli Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz kobieca sztafeta 4x400 m, a srebro Sofia Ennaoui także na 1500 m.
więcej

Narciarskie MŚ - Kubacki i Stoch odebrali medale

PAP / jp
Sobota, 2 marca 2019, godz. 20:28
Dawid Kubacki odebrał złoty, a Kamil Stoch srebrny medal wywalczony w piątkowym konkursie narciarskich mistrzostw świata na skoczni normalnej w Seefeld.
więcej

Narciarskie MŚ - Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych, wygrana Niemców

PAP / jp
Sobota, 2 marca 2019, godz. 18:17
Polska zajęła szóste miejsce w konkursie skoków drużyn mieszanych narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Zwyciężyli Niemcy przed Austrią i Norwegią.
więcej

Kraków gospodarzem mistrzostw Europy 2020 w amp futbolu

PAP / jp
Sobota, 2 marca 2019, godz. 12:27
Kraków będzie gospodarzem mistrzostw Europy w amp futbolu (piłkarzy po amputacjach) - takiego wyboru dokonała w sobotę w Warszawie Europejska Federacja Amp Futbolu (EAFF). Turniej odbędzie się 12-20 września 2020 roku, a udział w nim weźmie 16 zespołów.
więcej

Dawid Kubacki mistrzem świata na normalnej skoczni w Seefeld, a Kamil Stoch drugi!

Środa, 27 lutego 2019, godz. 21:19
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula będą reprezentowali Polskę w zmaganiach na normalnej skoczni podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld - poinformował dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz. Poza składem znalazł się Jakub Wolny.
więcej

PŚ w skokach - Stoch wygrał konkurs w Lahti

PAP / ml
Niedziela, 10 lutego 2019, godz. 18:42
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Drugi był lider klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Norweg Robert Johansson.
więcej

Kamil Stoch pierwszy w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie

PAP / pk
Niedziela, 3 lutego 2019, godz. 18:20
Kamil Stoch zajął pierwsze, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Polaków rozdzielił Rosjanin Jewgienij Klimow. Czwarty był Piotr Żyła, a szósty Jakub Wolny.
więcej

PŚ w skokach - Żyła czwarty w Oberstdorfie, wygrał Kobayashi

PAP / ms
Sobota, 2 lutego 2019, godz. 21:10
Piotr Żyła zajął czwarte, a Kamil Stoch szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Japończyk Ryoyu Kobayashi.
więcej

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 5 km w Zakopanem

PAP / ms
Sobota, 2 lutego 2019, godz. 16:10
Justyna Kowalczyk wygrała bieg narciarski o Puchar Grupy Azoty w Zakopanem.
więcej

Krzysztof Piątek "zaczarował" mediolański stadion San Siro. Prasa włoska jego o grze: bang bang, bum bum bum

PAP / pch
Środa, 30 stycznia 2019, godz. 12:05
"Piątek Bang Bang", "Bum, bum, bum"- tak "La Gazzetta dello Sport" podsumowała wyczyn Krzysztofa Piątka, który strzelił we wtorek dwie bramki dla Milanu w meczu z Napoli w piłkarskim Pucharze Włoch. Cała środowa włoska prasa zachwyca się Polakiem.
więcej

PŚ w skokach - Małysz o rekordzie Stocha: kto nie widział, niech żałuje

PAP / jp
Sobota, 26 stycznia 2019, godz. 13:40
"Kto nie widział, niech żałuje. Gdybym jadł śniadanie, widelec wypadłby mi z ręki" - napisał o rekordowym skoku Kamila Stocha na Okurayamie w Sapporo na facebookowym profilu Adam Małysz.
więcej

PŚ w skokach - Stoch: popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować

PAP / ml
Niedziela, 20 stycznia 2019, godz. 19:03
Kamil Stoch po raz drugi z rzędu nie zdołał awansować do finałowej serii konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. W niedzielę zajął 36. miejsce. "Popełniam błędy, których nie potrafię teraz wyeliminować" - przyznał.
więcej

PŚ w skokach - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Kamil Stoch trzeci

PAP / kk
Niedziela, 13 stycznia 2019, godz. 19:13
Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Stoch. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi był siódmy.
więcej

Tokio: pochodnia przed igrzyskami zostanie wykonana z aluminium z Fukushimy

PAP / kw
Środa, 2 stycznia 2019, godz. 08:41
Organizatorzy igrzysk w Tokio w 2020 roku planują wykorzystać aluminium z prefektury Fukushima na wykonanie pochodni, w której będzie przenoszony w sztafecie ogień olimpijski. Rejon ten ucierpiał podczas klęski żywiołowej w 2011 roku.
więcej

TCS - Kubacki trzeci, Stoch szósty w Ga-Pa, wygrał Kobayashi

PAP / jp
Wtorek, 1 stycznia 2019, godz. 16:20
Dawid Kubacki zajął trzecie, a Kamil Stoch szóste miejsce w drugim konkursie 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.
więcej

Wielkie osiągnięcie! Polak wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych

PAP / kk
Niedziela, 30 grudnia 2018, godz. 18:20
Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka) zdobył w Sankt Petersburgu tytuł wicemistrza świata w szachach błyskawicznych. Zwyciężył aktualny czempion w wersji klasycznej Norweg Magnus Carlsen. W 21 rundach Polak zgromadził 16,5 pkt, o pół mniej od triumfatora.
więcej

TCS - Kamil Stoch: liczy się pozytywne nastawienie

PAP / jp
Czwartek, 27 grudnia 2018, godz. 19:20
Kamil Stoch pojedzie na Turniej Czterech Skoczni bez większego stresu. "Liczy się pozytywne nastawienie" - podkreślił zwycięzca dwóch ostatnich edycji prestiżowej imprezy. Pierwszy konkurs odbędzie się w niedzielę w niemieckim Oberstdorfie.
więcej

Mistrzostwa Polski w skokach: Kamil Stoch złotym medalistą z ogromną przewagą. "To były super zawody"

PAP / pch
Środa, 26 grudnia 2018, godz. 18:31
Kamil Stoch zdobył w Zakopanem tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Stefan Hula.
więcej

PŚ w skokach - Żyła drugi, Stoch trzeci w Engelbergu, wygrał Kobayashi

PAP / ms
Niedziela, 16 grudnia 2018, godz. 19:01
Piotr Żyła zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył prowadzący w klasyfikacji generalnej cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi.
więcej

PŚ w skokach - Żyła drugi w Engelbergu, zwycięstwo Geigera

PAP / psd
Sobota, 15 grudnia 2018, godz. 19:24
Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu. Zwyciężył Niemiec Karl Geiger, a na najniższym stopniu podium stanął Austriak Daniel Huber.
więcej

Złota Piłka - Modric przerwał dominację Ronaldo i Messiego

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 14:32
Chorwat Luka Modric został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2018 roku w plebiscycie "France Football". Tegoroczny wicemistrz świata z Rosji i triumfator Ligi Mistrzów przerwał dominację wyróżnianych od 10 lat Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.
więcej

UEFA wprowadza od 2021 roku trzecie rozgrywki klubowe na kontynencie

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 21:24
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła w niedzielę wieczorem w Dublinie, że od sezonu 2021/22 będą organizowane trzecie rozgrywki klubowe na kontynencie, obok Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.