LM: 140 minut walki, awans Muszynianki

Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna przegrał na wyjeździe rewanżowy mecz pierwszej rundy play off siatkarskiej Ligi Mistrzyń z włoskim zespołem MC-Carnaghi Villa Cortese 2-3 (-23, 18, -19, 8, -15). O awansie polskiego drużyny do kolejnej fazy rozgrywek zdecydował tzw. złoty set wygrany przez Muszyniankę 15-11.


Przed tygodniem siatkarki z Muszyny długo pracowały na zwycięstwo. Zapewniły je sobie dopiero w tiebreaku wygrywając 16-14. W środowym spotkaniu na wyjeździe nie było łatwiej. Choć momentami polski zespół pokazywał, że gdyby wszystko w nim funkcjonowało należycie, to byłby o klasę lepszy. Tak było np. w partii czwartej, gdzie Polki wprost zmiażdżyły rywalki pokonując je do 8.


Ale wcześniej trwała wyrównana walka. Pierwszego seta wygrały gospodynie, drugiego przyjezdne, trzeciego znów zawodniczki z Villa Cortese. I znów o wyniku spotkania musiał decydować tie break.


Do przerwy technicznej żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Gdy Muszynianka prowadziła 9-8 coś się zacięło w grze przyjezdnych. Siatkarki z Muszyny straciły trzy punkty z rzędu. Chwilę później przegrywały 10-13. Ale gdy na zagrywce stanęła Caroline Wensink znowu było dobrze. Muszynianka wyszła na prowadzenie 14-13. Końcówka należała jednak do rywalek, który wygrały do 15.


Przegrany mecz nie oznaczał końca marzeń o awansie do kolejnej rundy LM. Trzeba było wygrać złotego seta. I tak się stało. Muszynianka już na początku decydującej partii prowadziła 3-0 i tej przewagi nie dała sobie odebrać.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?