Puchar CEV: ZAKSA w półfinale rozgrywek

inf. wł. / ŁK

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w rewanżowym spotkaniu rundy challenge Pucharu CEV niemiecki VfB Friedrichshafen 3:0 (22, 20, 16). Także w złotym secie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 15:12.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w ubiegłą środę w Niemczech wygrali 3:1 gospodarze i ZAKSA, by awansować do półfinału musiała nie tylko pokonać rywali rewanżu, ale i rozstrzygnąć na swoją korzyść dodatkowy, tak zwany "złoty set".

Kędzierzynianie przeważali od początku i goście szybko odpuścili walkę, chcąc zachować siły na dziwaczną siatkarską dogrywkę, wymyśloną w tym sezonie przez władze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV). Mecz zakończył się wynikiem 3:0, ale prawdziwe emocje dopiero się rozpoczynały.

Początek "złotego seta" był wyrównany. VfB prowadziło 4:3, ale już po chwili było 6:5 dla ZAKSY. Zmiana stron nastąpiła przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy. Kędzierzynianie powoli zdobywali większą przewagę (11:8). Goście starali się walczyć do końca, ale podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie wypuścili już przewagi z rąk i ku radości zebranych w hali kibiców wywalczyli awans do półfinału Pucharu CEV.