Skandynawskie media: świetny mecz otwarcia

Skandynawskie media oceniając mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Grecja (1:1) w Warszawie podkreślają, że od wielu lat wielki turniej nie rozpoczynał się od tak emocjonującego spotkania.

 

Mecz był dramatem posiadającym wszystkie elementy piłkarskiego spektaklu z pięknym pierwszym golem, czerwonymi kartkami, obroną karnego przez rezerwowego bramkarza oraz nieprawdopodobną publicznością - oceniły media w Szwecji oraz Danii.

 

Największy szwedzki dziennik "Aftonbladet" na okładce dodatku "Sportbladet" zamieścił w sobotę zdjęcie Roberta Lewandowskiego w radości po strzelonej bramce na tle biało-czerwonej publiczności. Tytuł jest cytatem obecnego na meczu dziennikarza gazety: "Gdybym był Polakiem potrzebowałbym masażu serca". Dalej "Aftonbladet" pisze: "Ryk widowni był tak ogromny, że dopiero co wybudowany stadion o mało nie pękł.

 

Dziennik "Expressen" podkreślił, że bohaterem dramatycznego meczu był rezerwowy bramkarz (Przemysław Tytoń), który wszedł z ławki na boisko i obronił karnego.

 

- Tym świetnym i szybkim meczem wielka impreza dopiero się zaczęła, a przedsmak futbolowej fiesty dali Polacy i Grecy. Biało-czerwona publiczność dopingująca na stadionie swoich piłkarzy pokazała nam, jak wysoko można latać mając za paliwo inspiracje. Oceniano, że grupa A będzie najnudniejsza lecz nie pamiętamy, kiedy ostatni raz wielki turniej rozpoczynał się od tak emocjonującego pojedynku - napisał "Expressen".

 

Duński dziennik "Jyllands Posten" zaznaczył, że spotkanie było szybkie i żywe ze wszystkimi dramatycznymi elementami kochanymi przez kibiców. - Zwykle mecze otwarcia są rozgrywane taktycznie i bywają nudne. Tym razem mistrzostwa rozpoczęły się w bardzo ciekawy sposób".

 

Z kolei "Ekstrabladet" podkreślił, że obrona karnego przez Tytonia uratowała współgospodarzy turnieju od fiaska i teraz sytuacja w grupie A, po wygranej Rosji nad Czechami, zrobiła się jeszcze ciekawsza. - Dziękujemy za świetny mecz i początek mistrzostw - napisał dziennik.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~;) 23:21:09 | 2012-06-09
a czy musisz pisać o tym, pod kazdym tekstem?

myślę, że jakoś czas Euro wytrzymasz


Nazwisko zobowiązuje! Trzeba pojęczeć? ;)
Tak jak Anna Dymna musi dymić
i dlatego pali - ----- ---- -- >>>>>> dzisiejszy wywiad :-)))

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~? 23:06:43 | 2012-06-09
a czy musisz pisać o tym, pod kazdym tekstem?

myślę, że jakoś czas Euro wytrzymasz

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Robert 22:57:55 | 2012-06-09
Już ze 2 lata temu spersonalizowałem sobie Deon tak, że miałem nie widzieć wiadomości sportowych. Sport medialny mnie bowiem nie tylko nie interesuje, ale wręcz denerwuje. Tymczasem zamiast w dziale sportowym, o sporcie i tzw. "Euro" (nie chodzi o walutę UE) pełno w dziale wiadomości głównych. Nie ma to jak uszczęśliwianie na siłę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

anonim 17:26:17 | 2012-06-09
To miłe dla polskiego ego, że tak piszą. Ale gdyby ocena negatywna, to co z tego?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?