Warszawa: akcja informacyjna domu dziennego pobytu dla weteranów Powstania Warszawskiego

PAP / ms
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 20:45
"Mamy świadomość upływającego czasu i wiemy, że nie jest on nam dany na zawsze. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mieli ten dom, żebyśmy dbali o powstańców" - powiedziała przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.
więcej

Szczecin: zarzuty dla sprawców ataku na księdza

PAP / ms
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 19:45
Zarzuty kradzieży rozbójniczej - przy działaniu "z powodu przynależności wyznaniowej pokrzywdzonych" - i usiłowania oszustwa usłyszeli we wtorek trzej mężczyźni, którzy zaatakowali proboszcza w szczecińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela.
więcej

Warszawa: rodzina i przyjaciele pożegnali 5-letniego Dawida Żukowskiego

PAP / ms
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 17:45
We wtorek odbył się pogrzeb zamordowanego 5-letniego Dawida Żukowskiego. Ceremonia odbyła się w warszawskiej cerkwi św. Marii Magdaleny - podała Wirtualna Polska.
więcej

Warszawa: uroczystości w 75. rocznicę likwidacji więzienia Pawiak

PAP / ms
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 16:40
Podczas obchodów 75. rocznicy likwidacja więzienia, przemawiał były więzień Pawiaka - Stanisław Zalewski. Zwrócił on szczególną uwagę na coraz mniejszą liczbę żyjących świadków wydarzeń z czasów niemieckiej okupacji Polski.
więcej

Pomorskie: zakończono poszukiwania pasażera, który wypadł za burtę promu Stena Spirit

PAP / ms
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 15:40
Zakończyły się rozpoczęte w nocy z poniedziałku na wtorek poszukiwania mężczyzny, który wypadł za burtę promu Stena Spirit. Akcje przerwano, bo - zdaniem służb ratowniczych - nie było już szans na znalezienie mężczyzny żywego.
więcej

Komisja senacka zaczęła rozpatrywać ustawę ws. 500 plus dla niepełnosprawnych

PAP / kk
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 13:31
Senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej we wtorek po godz. 12:30 rozpoczęła rozpatrywać ustawę ws. świadczenia uzupełniającego w kwocie 500 zł dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
więcej

Prezydent: Powstanie Warszawskie - jednym z kamieni rzuconych na szaniec budowania wolnej Polski

PAP / kk
Wtorek, 30 lipca 2019, godz. 12:37
Powstanie Warszawskie to był jeden z tych wielkich kamieni rzuconych na szaniec budowania wolnej, niepodległej Rzeczypospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowych uroczystości w Parku Wolności. Ocenił, że dzięki tamtej walce mamy wolną Polskę.
więcej

W Świętokrzyskiem ewakuowano obozy harcerskie w obawie przed burzami

PAP / pk
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 20:10
W obawie przed gwałtownymi burzami w miejscowości Biały Brzeg (Świętokrzyskie) prewencyjnie ewakuowano obozy harcerskie. Około 260 osób znalazło schronienie w pobliskiej szkole podstawowej.
więcej

Polska Akcja Humanitarna zwraca się z apelem o pomoc dla Wenezueli

PAP / pk
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 19:00
Polska Akcja Humanitarna w komunikacie przesłanym PAP w poniedziałek zwraca się apelem o wsparcie swoich działań w Wenezueli, ponieważ obywatele tego kraju są wyczerpani kryzysem i potrzebują pilnej pomocy humanitarnej.
więcej

Muniek Staszczyk miał wylew. "Dziękuję Bogu za to, że żyję"

Gazeta Wyborcza / Facebook / pk
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 15:29
Lider zespołu T.Love poinformował na Facebooku, że doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu.
więcej

Katastrofalna sytuacja w aptekach. RPO interweniuje w sprawie niedostępności leków

PAP / kw
Poniedziałek, 29 lipca 2019, godz. 14:03
Dostępność do leków w aptekach w dalszym ciągu jest utrudniona - alarmuje rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
więcej

Morawiecki: naszym zadaniem jest budowanie takiej Polski, o jakiej marzyli powstańcy

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 15:15
Dziś naszym wspólnym zadaniem, jest budowanie takiego świata, takiej Polski, o jakiej marzyli powstańcy - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do biorących udział w uroczystościach z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz bitwy i egzekucji w Pęcicach.
więcej

IMGW ostrzega przed upałem w prawie całej Polsce; na Pomorzu możliwe burze z gradem

PAP / pk
Niedziela, 28 lipca 2019, godz. 12:29
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla niemal całego obszaru Polski. Przewidywana temperatura maksymalna w przedziale 30-33 st. Alertem pogodowym nie są objęte jedynie północne krańce woj. zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.
więcej

W Warszawie odbyła się manifestacja "Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem"

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 18:30
Setki osób wzięły udział w manifestacji "Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem" chcąc okazać wsparcie środowiskom LGBT i uczestnikom zeszłotygodniowego marszu w Białymstoku. Według Komendy Stołecznej Policji demonstracja odbyła się spokojnie, bez incydentów.
więcej

W Gdańsku uroczyście otwarto 759. Jarmark św. Dominika

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 17:30
Odegraniem przez trębaczy i carillon specjalnego hejnału zainaugurowano w sobotnie południe 759. Jarmark św. Dominika w Gdański. Przez ponad trzy tygodnie goście imprezy będą mogli robić zakupy w 750 kramach. Zaplanowano też bogaty program kulturalny.
więcej

W Olsztynie powstanie mobilna grupa psychologów

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 15:00
Olsztyn chce od września uruchomić mobilna grupę psychologów, która w nagłych sytuacjach udzieli wsparcia osobom potrzebującym. Miasto ogłosiło przetarg na takie usługi. Zarezerwowało na ten cel 30 tys. zł.
więcej

Mazowieckie: Policjant śmiertelnie postrzelił 30-latka, który dźgnął go nożem

PAP / df
Sobota, 27 lipca 2019, godz. 11:30
22-letni policjant z komendy w Lipsku (Mazowieckie) śmiertelnie postrzelił 30-latka, który w trakcie interwencji zachowywał się bardzo agresywnie i zranił nożem funkcjonariusza. Policjant przeszedł operację i przebywa w szpitalu.
więcej

Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. rzeźby Maryi w kształcie waginy

PAP / pk
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 18:38
Prezes fundacji Ordo Iuris zapowiedział w piątek złożenie zawiadomienia do prokuratury po tym, jak artystka z Wrocławia zamieściła w Internecie film, w którym zachęca do zakupu rzeźby przedstawiającej wizerunek Maryi w kształcie waginy w tęczowych barwach.
więcej

PGNiG odebrało pierwszy ładunek LNG w ramach długoterminowego kontraktu z USA

PAP / pk
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 15:50
PGNiG uroczyście odebrało w piątek w gazoporcie w Świnoujściu pierwszy transport amerykańskiego LNG z kontraktu długoterminowego w ramach wieloletniej umowy z koncernem Cheniere. Polskie władze podkreślają, że LNG z USA to kolejny etap budowy polskiej suwerenności energetycznej.
więcej

Wielkopolskie: ponad 11 tys. wolnych miejsc w szkołach średnich regionu

PAP / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 13:45
Ponad 11 tys. miejsc w szkołach średnich czeka na absolwentów podstawówek i gimnazjów w Wielkopolsce - poinformowało w piątek PAP Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym roku w regionie dla 70760 kończących te szkoły przygotowano 74233 miejsca.
więcej

Wydawca "GP" zaskarży postanowienie sądu o wycofaniu naklejek "Strefa wolna od LGBT"

PAP / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 12:45
Wydawca "Gazety Polskiej" - Niezależne Wydawnictwo Polskie - zapowiedziało, że po otrzymaniu z sądu postanowienia nakazującego wycofanie z dystrybucji dodatku do tygodnika w postaci naklejek z hasłem "Strefa wolna od LGBT" zaskarży tę decyzję - poinformowano w piątek na portalu Niezależna.pl.
więcej

Śląskie: policja poszukuje zaginionego autystycznego 12-latka

KAI / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 11:31
Świętochłowiccy policjanci poszukują 12-letniego autystycznego Stevena, który w środę wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił. Policja zamieściła zdjęcie i rysopis chłopca; prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu.
więcej

Gliwice: drugi złożony przeszczep tkankowy połączony z transplantacją szpiku

PAP / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 10:11
Lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeprowadzili drugi złożony przeszczep tkankowy w obrębie głowy i szyi, połączony z transplantacją szpiku. Biorcą był 65-letni pacjent, który kilka lat temu przeszedł operację całkowitego usunięcia krtani z powodu raka tego narządu.
więcej

Podlaska policja: udało się ustalić tożsamość ponad 100 osób wz. z łamaniem prawa

PAP / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 08:46
104 osoby udało się zidentyfikować podlaskiej policji w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego marszu w sobotę - informuje w piątek podlaska policja. Na stronie policji publikowane są codziennie wizerunki poszukiwanych osób.
więcej

Wrocław: manifestacja solidarności z Białymstokiem

PAP / jb
Piątek, 26 lipca 2019, godz. 07:45
Manifestacja przeciw nienawiści i przemocy odbyła się w czwartek wieczorem na wrocławskim Rynku. Zgromadzenie zorganizowano w reakcji na wydarzenia, do jakich doszło w sobotę podczas białostockiego Marszu Równości.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?