Poród odbierało ośmiu lekarzy. Szansa na taką ciążę to 1 do 7225

mamadu.pl / jp
Sobota, 29 września 2018, godz. 08:00
- Na początku byliśmy zaskoczeni, ale teraz już się cieszymy - mówiła mama. To pierwszy taki przypadek w Opolu od 2016 roku.
więcej

CBOS: w większości gospodarstw piorą, prasują i gotują wyłącznie kobiety

PAP / kw
Piątek, 28 września 2018, godz. 19:08
Partnerski model rodziny w Polsce opiera się głównie na pracy zawodowej obojga małżonków, bez większego wpływu na współdzielenie obowiązków w domu - wynika z najnowszego badania CBOS. W zdecydowanej większości gospodarstw wyłącznie na kobietach spoczywa pranie, prasowanie i gotowanie.
więcej

Nowe obiekty wpisane na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata"

PAP / ms
Piątek, 28 września 2018, godz. 15:01
W piątek odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na III edycję Polskiej Listy Krajowej Programu UNESCO "Pamięć Świata". Obiekty wpisane na listę związane są z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
więcej

Sędzia Gersdorf dla CNN: w Sądzie Najwyższym nie ma skorumpowanych osób

PAP / ml
Czwartek, 27 września 2018, godz. 08:54
Podnoszony przez rząd Polski argument o konieczności oczyszczenia Sądu Najwyższego ze skorumpowanych sędziów z czasów komunistycznych to fake news rozpowszechniany przez przedstawicieli władz - powiedziała sędzia SN Małgorzata Gersdorf w wywiadzie dla CNN.
więcej

Interpol: seryjny gwałciciel aresztowany w Szczecinie

PAP / sz
Środa, 26 września 2018, godz. 15:23
Poszukiwany przez władze belgijskie seryjny gwałciciel został aresztowany w Szczecinie - poinformował w środę portal Interpolu. Władze belgijskie wystąpiły o jego ekstradycję; w 2015 roku sąd w Brugii skazał tego przestępcę na 25 lat więzienia.
więcej

Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze

"Moja Ostrołęka" / "Wirtualna Polska" / pk
Wtorek, 25 września 2018, godz. 11:05
"W mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle".
więcej

Czaputowicz: związki transatlantyckie mają dla Polski podstawowe znaczenie

Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 21:45
Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powiedział w poniedziałek w Waszyngtonie, że dla Polski związki transatlantyckie mają "nadrzędne znaczenie, z uwagi na rolę, jaką Polska przywiązuje do spraw bezpieczeństwa z powodu zagrożenia ze strony Rosji".
więcej

Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

PAP / pk
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 18:15
USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.
więcej

Jastrzębie-Zdrój zabiega o przywrócenie połączeń kolejowych do tego blisko 90-tysięcznego miasta, zlikwidowanych w 2001 roku

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 12:30
Samorządowcy z blisko 90-tysięcznego Jastrzębia-Zdroju (Śląskie) zabiegają o przywrócenie zlikwidowanych 17 lat temu połączeń kolejowych do miasta. Koszt związanych z tym inwestycji szacowany jest na ok. 200 mln zł. W pierwszym etapie ma powstać studium wykonalności projektu.
więcej

Gowin: bardzo często na przeszkodzie dążeniom do ochrony środowiska stoi nie tyle rządza zysku, ile cierpienie i ubóstwo

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 11:30
Pogodzenie nastawienia proekologicznego z wymogami ekonomicznymi jest niezbędne, ale bardzo trudne - powiedział w poniedziałek w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji "Polonia Restituta".
więcej

Małopolskie: ponad 440 interwencji strażaków w związku z wichurami

PAP / pch
Poniedziałek, 24 września 2018, godz. 07:30
Prędkość do 130 km na godzinę osiągał w porywach wiatr w nocy z niedzieli na poniedziałek w Tatrach - odnotowało Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu. Strażacy w Małopolsce strażacy interweniowali 263 razy - głównie usuwali powalone drzewa.
więcej

Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją

PAP/ed
Sobota, 22 września 2018, godz. 12:21
Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).
więcej

Opolskie: Głuchołazy pierwszym w świecie Miastem Orderu Uśmiechu

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 17:09
Głuchołazy uzyskały w piątek tytuł Miasta Orderu Uśmiechu. Właśnie w tym mieście pół wieku temu powstał projekt orderu przyznawanego wybitnym osobom przez dzieci całego świata. Wśród nich jest dwoje świętych: matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II.
więcej

Prof. Gersdorf przedstawiła premierowi "warunki brzegowe": sędziowie powrócą, pozostanę I Prezes SN

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 13:56
Przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu warunki brzegowe zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego, to powrót sędziów zwolnionych ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku I Prezesa SN i przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS - powiedziała sędzia prof. Małgorzata Gersdorf.
więcej

Prezydent o ataku na synagogę: jest to akt barbarzyństwa, który musimy potępić

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 12:42
Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur - powiedział prezydent Andrzej Duda.
więcej

W sprawie ekshumacji naruszono Europejską Konwencję Praw Człowieka. Jest wyrok Trybunału

PAP / kw
Czwartek, 20 września 2018, godz. 13:00
W sprawie Ewy Solskiej i Małgorzaty Rybickiej przeciw Polsce, dotyczącej ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, naruszono artykuł 8. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka dot. prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego - ogłosił w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook