Ministerstwo Zdrowia: klauzule opt-out wypowiedziało 3546 lekarzy

PAP / kk
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 21:33
3546 lekarzy rezydentów i specjalistów wypowiedziało umowy, na mocy których wyrażali zgodę na przedłużenie czasu pracy powyżej 48 godzin tygodniowo - przekazało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Według szacunków Porozumienia Rezydentów OZZL wypowiedzenia takie złożyło ok. 5 tys. lekarzy.
więcej

Szef MSZ: miejsce w RB ONZ to bilet do uczestnictwa w światowej polityce

PAP / kk
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 18:51
Priorytetem Polski jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ będzie wzmacnianie prawa międzynarodowego; miejsce w Radzie to bilet do uczestnictwa w światowej polityce - mówił we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski przy okazji rozpoczęcia polskiego niestałego członkostwa w Radzie.
więcej

W środę premier Mateusz Morawiecki z oficjalną wizytą w Budapeszcie

PAP / kk
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 16:53
Problematyka energetyczna, klimatyczna i migracyjna, a także sprawy bezpieczeństwa oraz przyszłości Unii Europejskiej będą głównymi tematami środowych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
więcej

Projekt MRPiPS: schroniska dla bezdomnych będą mogły pobierać "symboliczną" opłatę za pobyt

PAP / kk
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 14:47
Możliwość nałożenia opłaty za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych - zakłada m.in. projekt ustawy MRPiPS. Ministerstwo podkreśla, że wprowadzenie "symbolicznej" odpłatności postulowały organizacje pozarządowe.
więcej

Premier: młodzi lekarze zarabiają za mało, ale powinni pozostać w kraju

PAP / kw
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 12:25
Młodzi lekarze zarabiają zdecydowanie za mało, ale powinni oni zostawać w kraju. Chciałbym ich poprosić, abyśmy byli w dialogu - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, pewnych niedoskonałości nie da się uleczyć w krótkim czasie.
więcej

M.Morawiecki o rekonstrukcji rządu: będziemy o tym rozmawiać, aby zamknąć temat

PAP / kw
Wtorek, 2 stycznia 2018, godz. 09:50
Będziemy rozmawiać z kierownictwem politycznym (PiS), będziemy rozmawiać z panem prezydentem, aby zamknąć temat rekonstrukcji i bardzo ostro ruszyć do roboty w wielu obszarach - zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Morawiecki: mój ojciec ma bardzo ciekawe poglądy; nie zmienia to ani na jotę stanowiska rządu

PAP / pk
Poniedziałek, 1 stycznia 2018, godz. 21:22
Mój ojciec ma bardzo ciekawe poglądy w niektórych sprawach, radykalne w innych, nie zmienia to ani na jotę stanowiska rządu, jak będziemy podchodzić do kwestii uchodźców. Nie będziemy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu i z Północnej Afryki - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Tragiczny pożar w Bielsku-Białej; zginął mężczyzna, drugi trafił do szpitala

PAP / pk
Poniedziałek, 1 stycznia 2018, godz. 12:38
Mężczyzna stracił życie, a drugi z poparzeniami trafił do szpitala to efekt pożaru, do którego doszło w sylwestrową noc w Bielsko-Białej. Nad ranem ogień wybuchł w domu wielorodzinnym w peryferyjnej dzielnicy miasta - poinformowali w poniedziałek bielscy strażacy.
więcej

"Każdy nowy rok przynosi nadzieję". Mateusz Morawiecki złożył życzenia noworoczne

PAP / pk
Poniedziałek, 1 stycznia 2018, godz. 08:46
Każdy nowy rok przynosi nadzieję. Wspaniałego A.D. 2018! - takie życzenia na 2018 r. złożył na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że "sto lat temu Polacy pokazali, że tylko razem można było odnieść największe zwycięstwo - odzyskaliśmy niepodległość".
więcej

Prezydent: uczyńmy 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty

PAP / ml
Niedziela, 31 grudnia 2017, godz. 21:32
Uczyńmy rok 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. "Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy" - zaapelował.
więcej

Premier: nasze zdanie nie zmieniło się; sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji

PAP / ml
Niedziela, 31 grudnia 2017, godz. 14:34
Od samego początku sprzeciwiamy się koncepcji mechanizmu relokacji; nasze zdanie w tej sprawie nie zmieniło się ani na jotę i nie ulegnie zmianie również po rekonstrukcji rządu - oświadczył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Nie pozwolimy na narzucanie nam złych propozycji - dodał.
więcej

PO chce znacząco zwiększyć nakłady państwa na walkę ze smogiem

PAP / ml
Niedziela, 31 grudnia 2017, godz. 10:20
Przeznaczenie co roku 0,5 proc. PKB, czyli ok. 9 mld zł środków publicznych na poprawę jakości powietrza, to jedno z założeń projektu PO, który ma zapewnić skuteczną walkę ze smogiem. Finansowane w ten sposób miałyby być m.in.: wymiana źródeł na ekologiczne i termomodernizacja budynków.
więcej

Prezydent o zwycięstwie Stocha: wspaniałe, sportowe zakończenie roku!

PAP / mp
Sobota, 30 grudnia 2017, godz. 21:17
"Kamil Stoch triumfuje w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorf. Dawid Kubacki trzeci, a Stefan Hula piąty. Brawo biało-czerwoni, trzymamy kciuki za kolejne starty w TCS!" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
więcej

Podkarpackie: śledztwo w związku z pięcioma ciałami nastolatek wyłowionych w aucie

PAP / mp
Sobota, 30 grudnia 2017, godz. 18:02
Prokuratura Okręgowa w Przemyślu - w związku w wyłowieniem w piątek z Wisłoka w Tryńczy auta z pięcioma ciałami - wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
więcej

Mieszkanie plus to oferta dla osób, których nie stać na kredyt. Deweloperzy zgłaszają uwagi

PAP / mp
Sobota, 30 grudnia 2017, godz. 10:59
Osoby, które nie uzyskają wsparcia z MdM, pozostaną bez szans na wsparcie państwa w zakupie mieszkania przez kolejnych 5 lat - uważają deweloperzy.
więcej

Wicemarszałek senatu: możemy rozważyć czasową pomoc najbardziej potrzebującym uchodźcom

PAP / kw
Piątek, 29 grudnia 2017, godz. 20:43
Uważam, że możemy rozważyć czasową pomoc osobom najbardziej potrzebującym, osobom starszym, małym dzieciom, szczególnie chrześcijanom - oświadczył w piątek w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan, pytany o sprawę korytarzy humanitarnych dla uchodźców.
więcej

Gowin: Ustawa 2.0 (o szkolnictwie wyższym i nauce) na Radzie Ministrów w połowie stycznia

PAP / kw
Piątek, 29 grudnia 2017, godz. 19:27
Domykamy już analizę wszystkich uwag do projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce; w połowie stycznia ustawa będzie gotowa i przedstawiona Radzie Ministrów - powiedział w piątek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
więcej

"Rzeczpospolita": z dymem fajerwerków puścimy aż... pół miliarda złotych

PAP / kw
Piątek, 29 grudnia 2017, godz. 11:24
Mimo mody na niestrzelanie sylwester to nadal czas żniw dla dystrybutorów wyrobów pirotechnicznych. Rosną w siłę organizatorzy profesjonalnych pokazów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".
więcej

Najlepiej znana organizacja dobroczynna - Caritas; najbardziej rozpoznawalny lider - Owsiak

PAP / mp
Czwartek, 28 grudnia 2017, godz. 21:30
Na drugim miejscu jest WOŚP (49 proc.) Najbardziej rozpoznawany lider organizacji dobroczynnych to Jerzy Owsiak (95%), po nim - Anna Dymna (81 proc.)
więcej

CIR: rząd przyjął projekt o wsparciu mieszkaniowym osób o niskich dochodach

PAP / mp
Czwartek, 28 grudnia 2017, godz. 16:24
Dodano, że to element Narodowego Programu Mieszkaniowego.
więcej

Niespodziewana wypowiedź ojca premiera Morawieckiego ws. przyjęcia uchodźców

PAP / ml
Czwartek, 28 grudnia 2017, godz. 12:12
Kornel Morawiecki wyraził swoją opinię na temat tego, co proponuje Kościół ws. uchodźców. Informacja szybko obiegła media.
więcej

Utworzono program badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom

PAP / pk
Środa, 27 grudnia 2017, godz. 20:11
Premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Gowin ogłosili w środę utworzenie programu badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom. Na ten cel w tym roku przeznaczone zostanie 0,5 mld zł. Powstanie też Instytut Biotechnologii Medycznej.
więcej

Premier: w krótkim terminie po święcie Trzech Króli będą znane zmiany w rządzie

PAP / pk
Środa, 27 grudnia 2017, godz. 16:59
Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Morawiecki: zdrowie jest dla nas priorytetem, ale też szansą rozwojową

PAP / pk
Środa, 27 grudnia 2017, godz. 15:40
Zdrowie jest dla nas priorytetem, ale też szansą rozwojową; w Polsce 70 proc. leków, które kupujemy pochodzi z zagranicy i tę zależność chcemy zmienić; chcemy, aby leki były coraz tańsze i coraz częściej polonizowane - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
więcej

99 lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie

PAP / sz
Środa, 27 grudnia 2017, godz. 12:47
Powstanie Wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku, było jedyną tak dużą, udaną insurekcją w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook