NIK: bomby ekologiczne wciąż zagrażają ludziom i środowisku

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 20:11
Tzw. bomby ekologiczne wciąż mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska - podała w poniedziałek NIK. Organy administracji publicznej nie znają faktycznej skali starych zanieczyszczeń i zagrożeń jakie one wywołują. W miejscach, gdzie znajduje się zanieczyszczona przed laty ziemia, buduje się np. osiedla mieszkaniowe.
więcej

Wrocław: Seniorki pomogły złapać oszusta, który podszywał się pod funkcjonariusza CBŚP

PAP / ms
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 16:25
Trzy starsze kobiety pomogły w zatrzymaniu oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚP usiłował wyłudzić od jednej z nich oszczędności. Mężczyzna trafił do aresztu.
więcej

Premier: chcemy pomagać trenować talenty, które są wśród nas

PAP / pk
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 13:38
Chcemy pomagać trenować przyszłe talenty, które są na pewno wśród nas; kiedyś sądzono, że perły się tylko znajduje, dzisiaj wiemy, że można je również niejako tworzyć - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.
więcej

Na festiwalu Pol’and’Rock policja zarejestrowała łącznie ponad 130 przestępstw

PAP / pk
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 12:05
Łącznie 131 przestępstw zarejestrowała gorzowska policja, która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników odbywającego się w weekend w Kostrzynie nad Odrą festiwalu Pol'and'Rock.
więcej

Prezydent do harcerzy: chciałbym, żebyście pozostawali przy ideałach, którym służycie

PAP / pk
Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, godz. 09:23
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w niedzielę w Gietrzwałdzie z uczestnikami Zlotu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. "Chciałbym, żebyście pozostawali przy ideałach, którym służycie" - mówił do harcerzy.
więcej

Mazowieckie: w wybuchu zginęło dwóch mężczyzn

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 15:50
W Czarnowie (pow. ostrołęcki) doszło do eksplozji niewybuchu. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn - powiedział PAP asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
więcej

ZHR: Podczas apelu otwierającego zlot w Rybakach zasłabło ok. 60 osób

PAP / sz
Niedziela, 4 sierpnia 2019, godz. 14:23
Podczas sobotniego apelu w Rybakach inaugurującego Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, w którym uczestniczyło ok. 6 tys. harcerek i harcerzy, doszło do 60 omdleń - podały służby prasowe ZHR.
więcej

Memoriał Wagnera - triumf siatkarzy Brazylii, Polska druga

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 18:15
Polscy siatkarze pokonali 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) Finlandię w ostatnim meczu rozgrywanego w Krakowie XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera i zajęli drugą lokatę.
więcej

Lubuskie: na Pol'and'Rock zmarło dwóch uczestników festiwalu

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 14:23
Zmarło dwóch uczestników festiwalu Pol'and'Rock - podała w sobotę KWP w Gorzowie Wlkp. Policjanci do sobotniego poranka na trwającym w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) festiwalu zarejestrowali w sumie 83 przestępstwa.
więcej

Od soboty w Rybakach Zlot 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej

PAP / ms
Sobota, 3 sierpnia 2019, godz. 12:47
Ok. 6 tys. osób weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę w Rybakach na Warmii Zlocie 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W inauguracji zlotu weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Prezydent o wydarzeniach w Białymstoku: absolutnie nigdy tego nie zaakceptuję, że ktokolwiek został zaatakowany

PAP / sz
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 19:48
Absolutnie nigdy tego nie zaakceptuję, że ktokolwiek został zaatakowany, że ktokolwiek został uderzony, że nie uszanowano ludzkiej godności; to jest coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca - w ten sposób prezydent Andrzej Duda ocenił wydarzenia, do których doszło przed dwoma tygodniami podczas Marszu Równości w Białymstoku
więcej

Sąd Najwyższy: majowe wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne

PAP / df
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 13:22
Wybory do Parlamentu Europejskiego z 26 maja bieżącego roku są ważne - orzekła w piątek w uchwale Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Sąd ten nie stwierdził nieprawidłowości wpływających na wynik wyborczy.
więcej

Rozpoczęły się uroczystości Europejskiego Dnia Pamięci o Holokauście Romów

PAP / df
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 12:11
Główne obchody Europejskiego Dnia Pamięci o Holokauście Romów rozpoczęły się na terenie byłego cygańskiego obozu rodzinnego, który był częścią niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau.
więcej

Prezydent podpisał ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

PAP / df
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 11:11
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP.
więcej

Oświęcim: uczczono bohaterów i ofiary Powstania Warszawskiego

KAI / pp
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 09:38
W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego hołd jego bohaterom i ofiarom oddał dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M.A. Cywiński. 1 sierpnia złożył on wieniec pod Ścianą Śmierci na dziedzińcu Bloku 11.
więcej

Łódź: kobieta zginęła w pożarze domku jednorodzinnego

PAP / pp
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 09:07
81-letnia kobieta zginęła w pożarze domku jednorodzinnego, do którego doszło w nocy przy ul. Basenowej w Łodzi. Jej syn z poparzeniami trafił do szpitala.
więcej

Niepokojące milczenie mediów ws. dziennikarza prowadzącego samochód po alkoholu

Więź / Rzeczpospolita / Wprost / pk
Piątek, 2 sierpnia 2019, godz. 07:00
Milczenie, zwłaszcza dużych opiniotwórczych mediów, i brak reakcji środowiska tworzą mieszaninę niedopowiedzenia i przyzwolenia - napisał redaktor naczelny "Więzi" o wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego Kamila Durczoka.
więcej

W godzinę "W" oddano hołd powstańcom przed pomnikiem Gloria Victis

PAP / kk
Czwartek, 1 sierpnia 2019, godz. 20:20
W godzinę "W" przed pomnikiem Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przedstawiciele władz, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, weterani i warszawiacy oddali hołd powstańcom warszawskim. Oddajemy cześć zwyciężonym, lecz niepokonanym - mówił bp polowy WP Józef Guzdek.
więcej

Stolica w godz. "W" oddała hołd powstańcom warszawskim

PAP / kk
Czwartek, 1 sierpnia 2019, godz. 17:47
O 17.00, w godz. "W", o której 75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w stolicy rozległ się dźwięk syren w hołdzie uczestnikom zrywu. Na minutę na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje, autobusy.
więcej

Uroczystości przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK

PAP / kk
Czwartek, 1 sierpnia 2019, godz. 16:57
Powstanie Warszawskie nie było aktem rozpaczy, lecz zbrojnym czynem, wpisującym się w narodowowyzwoleńczą tradycję - podkreślił marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście odczytanym przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK. Złożono tam wieńce z okazji 75. rocznicy wybuchu zrywu.
więcej

Czaputowicz: nie możemy uznać kwestii reparacji za zamkniętą

PAP / kk
Czwartek, 1 sierpnia 2019, godz. 15:17
Proszę naród polski o przebaczenie; wstyd mi za to, co Niemcy wyrządzili Polsce - oświadczył szef MSZ Niemiec Heiko Maas. Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz zaznaczył, że szkody wyrządzone Polsce nie zostały przez ich sprawcę naprawione; to uniemożliwia nam uznanie kwestii reparacji za zamkniętą.
więcej

Premier spotkał się z powstańcami warszawskimi i kombatantami

PAP / jb
Środa, 31 lipca 2019, godz. 20:39
W środę w przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego premier Mateusz Morawiecki wraz z harcerzami porządkował nagrobki Powstańców Warszawskich na Cmentarzu Wilanowskim - poinformowała kancelaria premiera na Twitterze.
więcej

Niepełnosprawni protestowali, domagając się świadczenia uzupełniającego dla większej grupy osób

PAP / jb
Środa, 31 lipca 2019, godz. 16:27
Około 40 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów protestowało przed Senatem podczas debaty nad ustawą o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Protestujący domagali się przyznawania dodatku w wysokości 500 zł bez względu na wysokość już pobieranych świadczeń.
więcej

Włocławek: 11-latek spadł z wysokości 5-7 metrów w parku linowym

PAP / jb
Środa, 31 lipca 2019, godz. 15:24
Do groźnego wypadku doszło w środę w parku linowym we Włocławku, gdzie 11-latek spadł z 5-7 metrów. Dziecko trafiło do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę bada policja.
więcej

Milczarski: nowe połączenia LOT-u z Budapesztu m.in. do Seulu, Sofii i Brukseli

PAP / pk
Środa, 31 lipca 2019, godz. 12:04
PLL LOT uruchomi 22 września br. z Budapesztu bezpośrednie rejsy do Seulu, a od 30 marca 2020 r. zacznie latać do Sofii, Pragi, Belgradu, Stuttgartu, Bukaresztu i Brukseli - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap rozwoju hubu LOT w Budapeszcie.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?