Sejm wznowił obrady. Zajmie się m.in. sprawami korupcji i premii rządowych

PAP / pch
Czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 10:30
Sejm, który po godz. 9 wznowił obrady, wysłucha m.in. informacji bieżącej ws. premii przyznanych przez ówczesną premier Beatę Szydło członkom jej rządu i wojewodom. Ma też nadal zajmować się projektami dot. zmian w systemie sądownictwa, wieczorem zaplanowano głosowania.
więcej

Śląsk: tragiczny wypadek. W kopalni ruch Rydułtowy zginął górnik

PAP / pch
Czwartek, 12 kwietnia 2018, godz. 09:31
Pracownik należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni ROW zginął przysypany skałami stropowymi - podały służby kryzysowe wojewody śląskiego. To piąty w tym roku śmiertelny wypadek w polskim górnictwie, a czwarty w górnictwie węgla kamiennego.
więcej

Prezydent Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Algierii

PAP / jp
Środa, 11 kwietnia 2018, godz. 19:15
Polska łączy się w żałobie z całą Algierią oraz przekazuje najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom ofiar - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej w środę do prezydenta Algierii w związku z katastrofą algierskiego samolotu wojskowego.
więcej

Macierewicz: raport koncentruje się na kwestiach technicznych, nie jest raportem końcowym

PAP / pk
Środa, 11 kwietnia 2018, godz. 13:42
Raport podkomisji smoleńskiej koncentruje się na kwestiach technicznych, nie jest raportem końcowym i nie podlega regułom raportu końcowego, nie zawiera interpretacji politycznych, sugestii i aluzji - powiedział szef podkomisji, b. szef MON Antoni Macierewicz.
więcej

W Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 21:15
W 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r, odsłonięto też kamień pod pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ani pomnik ofiar, ani pomnik L. Kaczyńskiego, nie jest przeciwko nikomu - podkreślił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
więcej

W kraju obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 19:11
Odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku, liczne nabożeństwa w miejscach pamięci, świątyniach, na cmentarzach, marsze pamięci - w całym kraju trwają we wtorek obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
więcej

Komisja sprawiedliwości niejednoznacznie za nowelizacją przepisów o SN

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 18:32
Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie oceniła we wtorek projekt nowelizacji nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, autorstwa PiS. Po blisko trzech godzinach burzliwych obrad za projektem głosowało 13 posłów z komisji, 10 było przeciw.
więcej

Premier: życie ofiar katastrofy smoleńskiej - przykładem patriotyzmu oraz służby człowiekowi

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 16:42
Życie 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, było najlepszym świadectwem i przykładem niezrównanego patriotyzmu oraz służby drugiemu człowiekowi - napisał we wtorek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
więcej

UE: Timmermans przedstawi w środę KE wyniki wizyty w Polsce

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 15:00
Wiceszef KE Frans Timmermans przedstawi na środowym posiedzeniu kolegium komisarzy wyniki swojej wizyty w Polsce - poinformował w Brukseli rzecznik KE Margaritis Schinas. Jak zapowiedział, KE będzie uważnie śledzić prace w parlamencie nad ustawami sądowymi.
więcej

Prezydent: po katastrofie smoleńskiej ludzie zobaczyli, że potrafią być razem

PAP / kk
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 14:13
Po katastrofie smoleńskiej ludzie zobaczyli, że potrafią być razem; to była największa tragedia Polski po II wojnie światowej, zginął Lech Kaczyński - największy polityk ostatnich dziesięcioleci, niewygodny dla wszystkich, którzy chcieli słabej Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda.
więcej

Facebook potwierdził, że wyciek danych z Polski może dotyczyć 57 tys. osób

PAP / ml
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 12:09
Wyciek danych z Facebooka do firmy doradczej Cambridge Analytica może dotyczyć ponad 57 tys. osób w Polsce; Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych na razie współpracuje ze swoimi odpowiednikami w państwach UE, ale nie wyklucza działań krajowych.
więcej

Na Powązkach rozpoczęły się uroczystości upamiętniające katastrofę smoleńską

PAP / ms
Wtorek, 10 kwietnia 2018, godz. 08:47
Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach rozpoczęły się we wtorek rano, przygotowane przez stołeczny ratusz, uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.
więcej

Szokujące podsumowanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

PAP / pch
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 21:48
Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
więcej

Małopolskie: pożar traw w Jankowicach, strażacy apelują o niewypalanie traw

PAP / pch
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 20:48
Ok. 5 ha traw objął pożar, do którego doszło w poniedziałek w Jankowicach w powiecie chrzanowskim (Małopolskie). Od początku roku to jedno z ponad 1,3 tys. tego typu zdarzeń w Małopolsce. Straż pożarna apeluje o niewypalanie traw.
więcej

Smoleńsk: wrak Tu-154M nadal niedostępny do zbadania przez Polskę

PAP / pch
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 16:40
Do wraku Tu-154M w Smoleńsku w dalszym ciągu nie ma dostępu. Namiot z drewna i brezentu, w którym dotąd znajdowały się szczątki samolotu, zastąpiono szczelną blaszaną konstrukcją.
więcej

"DGP": zbliża się koniec mandatów za brak papierowej wersji polisy OC

PAP / kw
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 12:58
Zbliża się koniec mandatów za brak papierowej wersji dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Zamiast tego policja sprawdzi dane o pojeździe w systemie informatycznym - pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Ostrów Wlkp.: Zderzenie dwóch autobusów, kilkanaście osób rannych

PAP / kw
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 11:54
W Ostrowie Wlkp. na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńskiej, alei Słowackiego i Raszkowskiej zderzyły się dwa autobusy MZK. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowanych jest kilkanaście osób.
więcej

Olszewski: To skandal, że pomnik smoleński powstaje dopiero dziś

PAP / kw
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, godz. 09:41
To, że pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w centrum Warszawy powstaje dopiero dziś jest skandalem, a postawa tych, którzy przez lata blokowali jego powstanie będzie niezrozumiała dla przyszłych pokoleń - powiedział w Polskim Radiu były premier Jan Olszewski.
więcej

W Tatrach odnaleziono ciało turysty; to najprawdopodobniej 43-latek z Warszawy

PAP / pk
Niedziela, 8 kwietnia 2018, godz. 17:12
Taternicy wspinający się w masywie Giewontu odnaleźli w niedzielę w Dolince pod Giewontem ciało mężczyzny. To najprawdopodobniej poszukiwany od połowy marca 43-latek z Warszawy - poinformował PAP rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.
więcej

Premier Morawiecki przekazał kondolencje w związku z atakiem w Muenster

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 21:45
Premier Mateusz Morawiecki złożył kanclerz Niemiec kondolencje w związku z atakiem w Muenster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc ok. 30.
więcej

Podhale powitało Kamila Stocha

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 19:00
Podhale powitało w sobotę w Zębie k. Zakopanego Kamila Stocha, multimedalistę olimpijskiego i mistrzostw świata w skokach narciarskich.
więcej

Rugbiści na wózkach awansowali do MŚ

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 16:00
Reprezentacja Polski w rugby na wózkach awansowała do najlepszej czwórki rozgrywanego w szwajcarskim Nottwill turnieju eliminacyjnego mistrzostw świata, a tym samym wywalczyła awans do MŚ, których gospodarzem w sierpniu będzie australijskie Sydney.
więcej

Prezydent RP złożył wielkanocne życzenia wiernym Kościołów wschodnich

PAP / jp
Sobota, 7 kwietnia 2018, godz. 13:00
Prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych złożył życzenia duchowieństwu i wszystkim wiernym Kościołów wschodnich.
więcej

Mazurek: mam nadzieję, że decyzja J. Kaczyńskiego ws. nagród poprawi poparcie dla PiS

PAP / kk
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 13:23
Mam nadzieję, że decyzja prezesa Jarosława Kaczyńskiego ws. nagród przywróci większe poparcie społeczne dla PiS; nie docierają do nas żadne informacje o tym, że członkowie partii są z niej niezadowoleni - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
więcej

Warszawa: 10 kwietnia - uroczystości państwowe i miejskie

PAP / kk
Piątek, 6 kwietnia 2018, godz. 12:29
10 kwietnia w rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie zaplanowano państwowe obchody, uroczystości przygotował też stołeczny ratusz - zapowiedziała w piątek dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Gawor.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook