Wypadek samolotu wojskowego MiG-29; pilot nie przeżył

PAP / sz
Piątek, 6 lipca 2018, godz. 07:42
W piątek o godz. 1.57 w nocy w okolicach Pasłęka (woj. warmińsko-mazurskie) rozbił się samolot MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego - informuje MON. Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku.
więcej

Sejm przyjął ustawę wraz z poprawkami o dopłatach do najmu

PAP / ml
Czwartek, 5 lipca 2018, godz. 21:01
Przyznawanie na 15 lat dopłat do najmu mieszkań - to jedna z poprawek do ustawy, którą w czwartek przegłosował Sejm. Rządowy projekt zakładał, że dopłaty miałyby być udzielane przez 9 lat. Sejm wprowadził też poprawkę, która pozwala, by nie tylko pierwsi najemcy lokalu dostawali dopłaty.
więcej

Sejm uchwalił ustawę o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

PAP / ml
Czwartek, 5 lipca 2018, godz. 18:49
Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie zapobiegał, wykrywał oraz minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju - to cel ustawy o KSC, którą w czwartek przegłosował Sejm.
więcej

W Krakowie nowe zasady wprowadzania bezpłatnej komunikacji w dni ze smogiem

PAP / ms
Czwartek, 5 lipca 2018, godz. 14:05
Radni przyjęli nowe zasady wprowadzania w Krakowie bezpłatnej komunikacji miejskiej w dni ze smogiem.
więcej

Biliński rozpoczął rejs dla uczczenia polskich Sprawiedliwych

PAP / ms
Czwartek, 5 lipca 2018, godz. 12:05
Bartosz Biliński rozpoczął rejs przez Atlantyk. Na burcie jachtu, którym popłynął, znalazły się tysiące nazwisk polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Rejs z Nowego Jorku do Londynu ma na celu uczczenie ich pamięci.
więcej

Morawiecki: debata w PE - nie była łatwa, ale budująca

PAP / jp
Środa, 4 lipca 2018, godz. 21:45
Debata w Parlamencie Europejskim nie była łatwa, ale z drugiej strony była bardzo budująca - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Wyraził zadowolenie, że wielu ludzi zrozumiało polską wersję wydarzeń i usłyszało więcej o polskiej racji stanu.
więcej

Częstochowski szpital ma karty praw pacjenta w alfabecie Braille’a

PAP / jp
Środa, 4 lipca 2018, godz. 20:15
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie od środy dysponuje Kartami Praw Pacjenta w alfabecie Braille'a.
więcej

Na świecie pojawił się syn Wojciecha Szczęsnego

onet.pl / instagram.com / jp
Środa, 4 lipca 2018, godz. 15:30
30 czerwca urodził się syn Wojciecha Szczęsnego i Mariny Łuczenko-Szczęsnej. Jesteście ciekawi, jakie dostał imię?
więcej

Wójcik: prof. Gersdof nie może już decydować o żadnych sprawach

PAP / sz
Środa, 4 lipca 2018, godz. 11:25
Prof. Małgorzata Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku; nie może już decydować o żadnych sprawach, a pisma, które podpisze, będą nieważne - powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
więcej

Małgorzata Gersdorf stawiła się w Sądzie Najwyższym

PAP / sz
Środa, 4 lipca 2018, godz. 08:29
W środę po godz. 8 sędzia Małgorzata Gersdorf stawiła się w Sądzie Najwyższym. Zgodnie z nową ustawą o SN przechodzi ona w stan spoczynku z dniem 4 lipca, a p.o. I Prezesa decyzją prezydenta Andrzeja Dudy jest sędzia Józef Iwulski.
więcej

Polscy piłkarze dziękują trenerowi Adamowi Nawałce. "Współpraca z Panem i całym sztabem to był zaszczyt"

PAP / pch
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 19:30
Po prawie pięciu latach selekcjoner Adam Nawałka zakończył pracę z piłkarską reprezentacją Polski. "Zaangażowanie i pasja z jaką Pan pracował budziły nasz podziw" - napisał na swoim profilu na Facebooku Robert Lewandowski.
więcej

Za wejście na Gubałówkę zaczęto pobierać opłaty. "Tutaj nie ma wyznaczonego szlaku turystycznego"

PAP / pch
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 16:26
Właściciele gruntów na stoku Gubałówki w Zakopanem zaczęli pobierać opłaty za przejście przez swoje pola. Dotychczas wydeptaną po dawnym stoku narciarskim ścieżką turyści chodzili swobodnie, jednak szlak PTTK na Gubałówkę poprowadzony jest w innym miejscu.
więcej

Na Śląsku ruszyła letnia akcja znakowania bocianów. "Gniazd nie przybywa"

PAP / pch
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 14:56
Tegoroczną akcję znakowania bocianich piskląt w gniazdach znajdujących się na słupach energetycznych woj. śląskiego rozpoczęli we wtorek ornitolodzy oraz pracownicy spółki energetycznej. Ci pierwsi oceniają, że bocianich gniazd w regionie nie przybywa.
więcej

Nowoczesna, PO i PSL: o godz. 21 będziemy protestować pod Sądem Najwyższym

PAP / ml
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 13:37
Posłowie Nowoczesnej, PO i PSL: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Borys Budka i Krzysztof Paszyk poinformowali we wtorek, że o godz. 21 będą protestować pod Sądem Najwyższym. Uznajemy za oburzające, że marszałek Marek Kuchciński dokładnie na tę samą godzinę wyznaczył głosowania - podkreślali.
więcej

CKE: Maturę zdało 79,7 proc. tegorocznych absolwentów

PAP / ml
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 12:45
Świadectwo dojrzałości uzyskało 79,7 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 14,8 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu; pozostali za rok - to wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.
więcej

Jest decyzja w sprawie przyszłości selekcjonera Adama Nawałki

PAP / ml
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 12:08
Po nieudanym występie piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji selekcjoner Adam Nawałka pozostanie na stanowisku tylko do 30 lipca.
więcej

Poważny błąd w działaniu mechanizmu blokowania użytkowników na Facebooku

PAP / ml
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 11:21
Między 29 maja a 5 czerwca w głównej aplikacji portalu i w komunikatorze Messenger wystąpił poważny błąd blokowania użytkowników, którego działanie mogło mieć wpływ na prywatność osób korzystających z Facebooka - poinformował koncern na swoim blogu.
więcej

PKOl: pogrzeb Ireny Szewińskiej w czwartek na Powązkach

PAP / ml
Wtorek, 3 lipca 2018, godz. 09:09
Polski Komitet Olimpijski poinformował, że uroczystości pogrzebowe po śmierci Ireny Szewińskiej rozpoczną się w czwartek 5 lipca o godz. 14.45 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
więcej

Przed Sejmem protesty zwolenników i przeciwników zmian prawa aborcyjnego

PAP / kk
Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 20:44
Przed Sejmem protestowały w poniedziałek grupy zwolenników i przeciwników zmian przepisów prawa aborcyjnego. Manifestacje były związane z pracami sejmowej komisji nad obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję".
więcej

Projektem "Zatrzymaj aborcję" zajmie się podkomisja

PAP / kk
Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 19:30
Projektem "Zatrzymaj aborcję", zakładającym zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, zajmie się specjalna podkomisja - zdecydowała w poniedziałek Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.
więcej

Prezydent o UE: mam nadzieję, że uda się wyjść ze stanu niezgody i osiągnąć porozumienie

PAP / kk
Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 18:45
Nie ma przyszłości Europy bez Polski; mam nadzieję, że uda się wyjść z trwającego stanu niezgody i osiągnąć porozumienie, które będzie oparte na szacunku dla polskiej demokracji i naszej wizji wspólnej Europy - powiedział prezydent Andrzej Duda na poniedziałkowym spotkaniu z ambasadorami.
więcej

Kopcińska: odniesiemy się do argumentów KE w określonym terminie

Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 15:49
Odniesiemy się w określonym terminie do argumentów przedstawionych przez Komisję Europejską w piśmie skierowanym do Polski; mamy obecnie do czynienia z pierwszym, przedprocesowym etapem postępowania - podkreśliła w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
więcej

Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych

PAP / kk
Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 14:42
Prezydent podpisał obszerną nowelę kilku ustaw podatkowych dot. m.in. hazardu, amortyzacji dziedziczonych środków trwałych, tzw. podatku minimalnego od nieruchomości handlowych czy ulgi podatkowej dla niektórych twórców - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.
więcej

Premier: Polska nie dążymy do wyjścia ze struktur europejskich

PAP / pk
Poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 12:26
Kryzys polityczno-gospodarczy doprowadził do realnego osłabienia Unii, poprzez m.in. Brexit; Polska absolutnie nie zamierza podążać drogą Wielkiej Brytanii, nie dążymy do wyjścia ze struktur europejskich - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ambasadorami RP.
więcej

Premier: otwieramy możliwości przekształcenia użytkowania wieczystego we własność

PAP / pk
Sobota, 30 czerwca 2018, godz. 15:30
Mam nadzieję, że nasze prace wkrótce doprowadzą do przyjęcia przez parlament ustawy o zamianie użytkowania wieczystego na pełną własność; otwieramy taką możliwość dla 2,5 mln obywateli Polski - poinformował w sobotę w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook