GUS: ceny w czerwcu wzrosły o 2 proc., a wobec maja o 0,1 proc.

PAP / ml
Piątek, 13 lipca 2018, godz. 16:20
W czerwcu tego roku ceny towarów i usług były wyższe o 2 proc. licząc rok do roku, a wobec maja br. wzrosły o 0,1 proc. - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Największy wpływ na inflację ogółem miał wzrost cen paliw i turystyki zorganizowanej.
więcej

Kraków: studenci z AGH zdobyli drugie miejsce w konkursie rakietowym w USA

PAP / jp
Piątek, 13 lipca 2018, godz. 13:15
Rakieta Turbulencja zbudowana przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zajęła drugie miejsce w jednej z kategorii konkursu rakietowego IREC w USA.
więcej

Prezydent podpisał nowelę Kodeksu wyborczego

PAP / jp
Piątek, 13 lipca 2018, godz. 11:45
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego, która m.in. uchyla obowiązek transmisji z lokali wyborczych i upraszcza procedurę odwoławczą w sprawie podziału na okręgi wyborcze - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.
więcej

Warszawa: Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy

PAP / jp
Piątek, 13 lipca 2018, godz. 10:46
Muzeum Powstania Warszawskiego poszukuje wolontariuszy do akcji społecznej "Wolność łączy", która odbędzie się 1 sierpnia.
więcej

Prezydent: na Wołyniu nie było żadnej wojny polsko-ukraińskiej; było ludobójstwo

PAP / kw
Czwartek, 12 lipca 2018, godz. 19:59
Oczekuję prawdy historycznej: na Wołyniu nie było żadnej wojny polsko-ukraińskiej, dochodziło tam do ludobójstwa na Polakach - oświadczył w czwartek prezydent Andrzej Duda, pytany o przyczyny, dla których nie zorganizowano wspólnych polsko-ukraińskich obchodów 75. rocznicy rzezi wołyńskiej.
więcej

Piłkarze nazywali go "papież". Poznaj nowego selekcjonera reprezentacji Polski

PAP / onet.pl / kw
Czwartek, 12 lipca 2018, godz. 14:15
Selekcjonerem reprezentacji został Polak, któremu koledzy dali ksywkę "Papież". To nie może się nie udać :) Panie Jerzy, życzymy powodzenia!
więcej

Mucha: spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem w Białym Domu jest prawdopodobne

PAP / ms
Czwartek, 12 lipca 2018, godz. 14:00
Paweł Mucha pytany w Polsat News, o czym rozmawiał prezydent Duda z Donaldem Trumpem wskazał, że "była to bardzo dobra rozmowa, która pokazuje, że relacje polsko-amerykańskie są szczególne".
więcej

J. Śpiewak: przy reprywatyzacji Mokotowskiej 40 mogło dojść do korupcji

PAP / ms
Czwartek, 12 lipca 2018, godz. 11:00
W czwartek komisja weryfikacyjna zajmie się zwrotem nieruchomości przy Mokotowskiej 40. Wniosek o podjęcie tej sprawy przez komisję złożył w styczniu br. prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydat na prezydenta stolicy komitetu Wygra Warszawa Jan Śpiewak.
więcej

Prokuratura: jest akt oskarżenia przeciwko b. wiceministrowi finansów Jackowi K.

PAP / ms
Czwartek, 12 lipca 2018, godz. 08:00
Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko b. wiceministrowi finansów i b. Szefowi Służby Celnej Jackowi K. oraz siedmiorgu urzędnikom resortu finansów.
więcej

Piaseczno: zdecydowano, żeby za pomocą drona szukać pytona

PAP / jp
Środa, 11 lipca 2018, godz. 17:20
Policja i Animal Rescue Polska od soboty poszukują pytona tygrysiego, którego ponad 5-metrową wylinkę znaleziono nad Wisłą koło Konstancina-Jeziorny.
więcej

Protest służb mundurowych; do policjantów dołączą m.in. straż graniczna i służba więzienna

PAP / jp
Środa, 11 lipca 2018, godz. 14:31
- Protest służb mundurowych rozszerzy się o funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej - poinformował w środę PAP przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa.
więcej

Trwa akcja protestacyjna policjantów. Straż Graniczna czeka na decyzje

PAP / kk
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 13:14
Jestem zaniepokojony, że atmosfera w terenie jest aż tak bojowa. Naprawdę wrze, i ja jako szef związków staram się te nastroje jakoś wytonować - powiedział we wtorek PAP przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski . W środę decyzję ws. ewentualnego protestu podejmie Straż Graniczna.
więcej

Jaki: w ratuszu notatka, by składać sprzeciw wobec każdej decyzji komisji weryfikacyjnej

PAP / kk
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 12:13
Z notatki stołecznego ratusza wynika, że od wszystkich decyzji komisji weryfikacyjnej należy składać sprzeciw; to gigantyczny skandal - powiedział przewodniczący komisji Patryk Jaki. Prezydent Warszawy odpowiedziała, że nie ma żadnej tajnej instrukcji, tylko opinie prawne w formie procedury.
więcej

Pojawiają się całodobowe żłobki czynne przez cały tydzień. "Biedne dzieci"

onet.pl / mamadu.pl / facebook.com
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 07:00
"Właśnie przeczytałam informację o nowym warszawskim żłobku. Jego przewaga nad innymi: czynny całą dobę. Biedne dzieci" - napisała na Facebooku jedna z blogerek.
więcej

Strajki pielęgniarek na lubelszczyźnie i podkarpaciu. Minister zdrowia: "liczę na uspokojenie sytuacji"

PAP / pcb
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 17:55
W szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie pielęgniarki rozpoczęły w poniedziałek strajk. Domagają się podwyżek płac. W dwóch innych lubelskich szpitalach nadal wiele pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. Na Podkarpaciu w trzech szpitalach od kilku dni pielęgniarki masowo biorą zwolnienia lekarskie i nie przychodzą do pracy.
więcej

Kielce: petycja o zakaz przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 12:12
Podpisy pod petycją do prezydenta Kielc o wprowadzenie zakazu organizowania w mieście przedstawień cyrkowych ze zwierzętami zbiera Stowarzyszenie Women for Life. Apeluje o poparcie niezależnie od poglądów politycznych.
więcej

Iwulski: jest plan, by sędzia Gersdorf po urlopie wróciła na stanowisko

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 11:36
Jest taki plan, by sędzia Małgorzata Gersdorf po wykorzystaniu 38 dni urlopu wróciła na stanowisko I prezesa SN - mówił w Tok FM sędzia SN Józef Iwulski. Zastrzegł jednak, że "sytuacja jest dynamiczna" i "ciężko przewidzieć", jak się rozwinie.
więcej

Manifestacje w Częstochowie - 1 mandat, kilkunastu wylegitymowanych

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 19:01
Kilkanaście osób zostało wylegitymowanych, nałożono 1 mandat karny za zakłócanie porządku, policja analizuje też, czy nie doszło do publicznego znieważenia flagi - to bilans niedzielnych manifestacji w Częstochowie.
więcej

Wielkopolskie: w Kole upamiętniono 550-lecie parlamentaryzmu

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 18:07
Tablicę upamiętniającą 550-lecie parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonił w niedzielę w Kole (Wielkopolskie) marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Między XV a XVIII w. miasto było miejscem sejmików generalnych prowincji wielkopolskiej, poprzedzających sejmy walne.
więcej

Ukraina / Duda: relacje polsko-ukraińskie muszą opierać się prawdzie historycznej

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 17:01
Powinniśmy budować przyjaźń pomiędzy Polską i Ukrainą, ale nasze relacje trzeba opierać na prawdzie historycznej - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda na cmentarzu w Ołyce na Wołyniu. Zaapelował do władz Ukrainy, by przywróciły możliwość ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej.
więcej

Premier: Jasna Góra to symbol obrony i oporu przed złem

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 16:23
Jasna Góra to symbol ducha, nadziei i polskości; to symbol obrony i oporu przed złem - mówił w niedzielę na Jasnej Górze premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Dodał, że fundament, na którym budowany jest nasz kraj stanowią polskie rodziny.
więcej

Ukraina: prezydent Duda oddał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 13:53
Prezydent Andrzej Duda w niedzielę oddał hołd ofiarom rzezi wołyńskiej na terenach dawnych nieistniejących już polskich wsi na Wołyniu i złożył wieniec na cmentarzu w Ołyce pod Łuckiem, w miejscu bezimiennego pochówku w zbiorowej mogile zamordowanych Polaków.
więcej

Prezydent Duda przybył na Ukrainę, gdzie weźmie udział w obchodach 75. rocznicy rzezi wołyńskiej

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 09:36
Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę rano do Łucka na Ukrainie, gdzie weźmie udział w obchodach 75. rocznicy rzezi wołyńskiej.
więcej

Jacek Czaputowicz: mamy nadzieję na intensyfikację kontaktów gospodarczych z Japonią

PAP / pk
Piątek, 6 lipca 2018, godz. 16:06
Mamy nadzieję na intensyfikację polsko-japońskich kontaktów gospodarczych; widzimy ogromne pole współpracy w sektorze energetycznym - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
więcej

Błaszczak: loty MiG-29 - do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy - zostały wstrzymane

PAP / sz
Piątek, 6 lipca 2018, godz. 12:46
Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy MiG-29 loty przy użyciu tego statku powietrznego zostały wstrzymane - poinformował w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał, państwo polskie objęło opieką najbliższych tragicznie zmarłego pilota.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook