Obietnice PO można włożyć między bajki

Od środy w internecie dostępny jest ostatni już w tej kampanii spot SLD. Sojusz dowodzi w nim, że obietnice wyborcze Platformy Obywatelskiej "można włożyć między bajki".

 

Spot SLD nawiązuje do emitowanej od kilkunastu dni w telewizjach reklamówki wyborczej PO, w której czterech polityków tej partii: premier Donald Tusk, szef MSZ Radosław Sikorski, komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski i przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek przekonuje, że jest w stanie wywalczyć dla Polski 300 miliardów złotych w budżecie UE na lata 2014-2020.

 

W spocie SLD jest księga z logo PO na okładce, zatytułowana "Bajki Platformy Obywatelskiej. Tom 3". Gdy księga się otwiera, na pierwszej stronie ukazuje się fragment filmu wyborczego PO, w którym Buzek mówi: - Przez ostatnie cztery lata Polska rozwijała się tak dynamicznie, dzięki funduszom unijnym. W tym momencie na czerwonym tle pojawia się buźka w kształcie logo SLD, która komentuje słowa szefa PE: - To prawda, fundusze unijne pozyskaliśmy, dlatego, że SLD wprowadziło Polskę do Unii Europejskiej.

 

Karta księgi przewraca się, Lewandowski w spocie PO mówi: - Chodzi o miliardy, nawet 300 miliardów złotych. I znów buźka komentuje: - Te pieniądze nam się po prostu należą, rzecz w tym, żeby je dobrze wykorzystać; w ostatnich czterech latach rząd Platformy wydał prawie 500 miliardów złotych - zbudował za to kilka kawałków autostrad i cztery stadiony.

 

Kolejna karta księgi pokazuje Sikorskiego, który mówi: - Mamy mocną drużynę, umiemy skutecznie negocjować". Logo Sojuszu dopowiada: - Ta mocna drużyna to Cezary Grabarczyk, który nie potrafi podpisać kontraktu i ułożyć rozkładu na kolei, a kapitan tej drużyny, Jerzy Buzek za trzy miesiące przestanie być przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a zastąpi go nasz człowiek - Martin Schulz".

 

Głos zza kadru dopowiada: - Obietnice PO można włożyć między bajki", a księga "Bajki Platformy Obywatelskiej" ląduje na półce. - Wybierz lepsze jutro, wybierz jutro bez obaw - słychać na koniec głos lektora. Nowy budżet UE ma być głosowany pod koniec 2012 r. Zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej dot. nowego budżetu na lata 2014-2020, niezatwierdzoną jeszcze przez kraje UE, Polska mogłaby otrzymać w ramach polityki spójności nawet 80 mld euro (ok. 300 mld zł).

 

W grudniu tego roku - zgodnie z porozumieniem dwóch głównych sił politycznych w PE - chadeków i socjalistów - Buzka na stanowisku szefa europarlamentu ma zastąpić niemiecki lewicowy polityk Martin Schulz.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.13

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

naczelnyantykolejarzRP 19:38:45 | 2011-10-09
 Kiedy Donald Tusk nie kłamie?
Kiedy ma zamknięte usta!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 15:54:58 | 2011-10-09
Obietnice PO można włożyć między bajki

Obietnice wszystkich polityków można im włożyć w to miejsce, gdzie stringi są niewidoczne.
Każdy z polityków mógłby konkurować z Andersenem pisząc bajki dla dzieci,tylko już nawet dzieci w przedszkolach są mądrzejsze od nich.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~veritas 14:12:45 | 2011-10-06
Obietnice PO można włożyć między bajki

Obietnice wszystkich polityków można im włożyć w to miejsce, gdzie stringi są niewidoczne.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~czym POchełpi się POlak 13:27:44 | 2011-10-06
Fałsz POlityczny ma nieskończoną liczbę POstaci -
Polska Naga Prawda ma tylko jedną formę istnienia...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~niechlubne 4 lata i jeszcze 4? 13:21:41 | 2011-10-06
to nie stanowiska przynoszą zaszczyt politykom
to politycy winni przynosić zaszczyty stanowiskom.... i dumę i chlubę narodowi...

 www.charyzmatycy.pl
film "Kolumbia świadectwo dla świata"
szkoda, że POlacy marnują łaskę Mądrości Bożej i Bożego Miłosierdzia...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Militiades 12:35:31 | 2011-10-06
Podoba mi się. Trochę w stylu Harrego Pottera. Nie zmienia to faktu, że będę głosował na kapitalistów. W końcu wybierając kogoś na 4 lata powinno się kierować tym co zrobił w ciągu lat minionych, a nie sekundami spotu wyborczego.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?