"GW": Cyfrowy dziennik ciągle papierowy

Mniej niż co dziesiąta szkoła korzysta z dziennika w sieci. Rodzice nie chcą płacić za wgląd w oceny dziecka - donosi "Gazeta Wyborcza".

 

Choć MEN dopuścił do użytku e-dzienniki to, według danych Librus, korzysta z nich niecałe 10 proc. szkół, a zaledwie 1 proc. zrezygnowało przy tym z wersji papierowej. Pozostałe męczą się z podwójną dokumentacją.

- MEN musi w końcu opracować standardy digitalizacji szkół: jakie mają być łącza, Internet dostępny wszędzie, bezpieczeństwo danych uczniów - uważa Dariusz Fabicki, współorganizator Ogólnopolskiego Zjazdu Opiekunów Pracowni Internetowych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Militiades 13:32:45 | 2011-09-30
Rodzice nie chcą płacić, bo szkoła powinna być bezpłatna. Jeżeli państwa nie stać na bezpłatne uruchamianie tej usługi, szkoła może przecież wykorzystać jedną z wielu darmowych aplikacji, które są dostępne w sieci.
Na przykład Dokumenty Google. Doprawdy nie rozumiem, dlaczego właściwie nie można przenieść zawartości dziennika klasowego do arkusza kalkulacyjnego Google. Zamiast nazwisk uczniów można by posługiwać się numerami. W ten sposób można swobodnie obejść ustawę o ochronie danych osobowych.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 09:48:16 | 2011-09-30
Proza życia!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook