"DP": Mieli zwalniać, więc zatrudniają

Kuratoria oświaty zamiast przygotowywać się do likwidacji, zatrudniają nowych pracowników. Ustawa, która miała przesądzić o ich losie utknęła w komitecie rady ministrów - donosi "Dziennik Polski".

 

Kuratoria oświaty i komisje egzaminacyjne miały zniknąć w tym roku. Jednak ustawa, która to zakładała, trafiła do kosza. Nowy projekt, który przewiduje likwidację kuratoriów od września przyszłego roku, od pięciu miesięcy czeka na opinię komitetu rady ministrów.

W małopolskim kuratorium oświaty, kilka miesięcy temu kiedy zapowiedzi likwidacji wydawały się realne, z pracy odeszło kilku pracowników. Jedni zdecydowali się na emeryturę, inni poszukali sobie pewniejszej pracy. Teraz na ich miejsca kuratorium szuka nowych.

- Nie wiadomo, kiedy ustawa wejdzie w życie i czy w ogóle wejdzie, a pracować trzeba - tłumaczy Jolanta Mączka, dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Administracji w małopolskim kuratorium oświaty. Kuratorium chce zatem zatrudnić 10 nowych osób. Chętnych nie brakuje. Na dwa etaty wizytatorów w Krakowie zgłosiło się 14 osób.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Militiades 13:39:20 | 2011-09-30
 Pieniądze są. Tylko idą na żywienie darmozjadów. Trzeba wreszcie spojrzeć prawdzie w oczy - posłowie też są urzędnikami i bliżej im do biurokratów niż do własnych obywateli.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook