Radom: Studia na politechnice dla więźniów

Od października więźniowie aresztu śledczego w Radomiu będą mogli studiować na  Politechnice Radomskiej. Początkowo zajęcia będą się odbywały w zakładzie penitencjarnym, a potem na uczelni.

 

Porozumienie o uruchomieniu dla skazanych studiów inżynierskich I stopnia na kierunku logistyki (specjalność: logistyka w motoryzacji) podpisali dyrektor aresztu śledczego w Radomiu mjr Włodzimierz Głuch i dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Radomskiej dr hab. inż. Tomasz Wojciech Budzynowski.

Od października w radomskim areszcie śledczym zorganizowana zostanie 35-osobowa grupa więźniów, do których przez pierwsze dwa lata nauki przyjeżdżać będą profesorowie z Politechniki Radomskiej, a przez ostatnie półtora roku osadzeni będą dowożeni na uczelnię przy ul. Maratońskiej, by móc korzystać z laboratoriów uczelnianych - poinformowała PAP płk Luiza A. Sałapa, rzeczniczka prasowa Służby Więziennej.

 

Zobacz także: Cela, prycza i... indeks

 

Z prośbą o przyjęcie na studia może wystąpić każdy skazany odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, którego wymiar kary pozwala ukończyć studia i który legitymuje się świadectwem dojrzałości.

Pomysł uruchomienia grupy studentów - więźniów zrodził się jesienią ubiegłego roku podczas rozmów między władzami uczelni i aresztu. Przez kilka następnych miesięcy instytucje dopracowywały szczegóły przedsięwzięcia.

Jest to pierwsza tego inicjatywa w Polsce. Uroczysta inauguracja roku akademickiego planowana jest na początek października.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~!!!! 14:58:17 | 2011-10-10
W normalnym państwie nikt na takiej uczelni nie chciałby studiować, ale normalnym państwem to my dawno już nie jesteśmy, Ten pomysł to najlepszy dowód !!!!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?