Kraków: otwierał paczkę, nastąpił wybuch

Mężczyźnie, który został ranny w czwartkowej eksplozji w Krakowie, wcześniej grożono śmiercią - poinformował Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji. Do wybuchu doszło w bloku przy ulicy Skarżyńskiego. Z budynku ewakuowano 10 osób.

 

Rannemu w wyniku tego zdarzenia - 35-letniemu mężczyźnie - kilka miesięcy temu grożono śmiercią. Ktoś miał także uszkodzić jego samochód; sprawy zostały umorzone.

 

- Poszkodowany znalazł w czwartek rano paczkę przed drzwiami swojego mieszkania. W trakcie jej rozpakowywania nastąpił wybuch. Z ranami twarzy i rąk oraz klatki piersiowej został przewieziony do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował Kondzior.

 

Lekko ranna została też sąsiadka mężczyzny, która po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu.

 

- Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli resztki ładunku wybuchowego, które zostały przekazane do badań w laboratorium kryminalistycznym KWP w Krakowie. Z uwagi na konieczność przeszukania całego bloku ewakuowano 10 osób mieszkających w tej klatce - dodał Kondzior. Nie znaleziono innych ładunków wybuchowych.

 

Według policji czwartkowe zdarzenie nie ma związku z eksplozjami sprzed kilku tygodni. 29 czerwca doszło w Krakowie do dwóch wybuchów, w których trzy osoby zostały ranne. Pierwsza eksplozja miała miejsce przy ul. Siarczanej, gdy 52-letnia właścicielka domu jednorodzinnego otwierała pilotem bramę garażu. Kobieta oraz jej 22-letni syn zostali ranni. Druga eksplozja nastąpiła przy ul. Jeleniogórskiej, gdy 55-latek próbował przenieść coś z piwnicy.

 

Sprawę czwartkowego wybuchu przejęła do prowadzenia specjalna grupa powołana przez komendanta wojewódzkiego, składająca się ze specjalistów z pionu kryminalnego oraz policjantów Centralnego Biura Śledczego.

Wspomóż Nas
Tagi: wybuch, kraków

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook