3 osoby ranne w 2 eksplozjach w Krakowie

Specjalna grupa policyjna złożona z funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i Centralnego Biura Śledczego wyjaśnia okoliczności dwóch eksplozji, do których doszło w środę rano w Krakowie. Trzy osoby zostały ranne. Ich stan, według lekarzy, jest stabilny.

 

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył 20 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców.

 

Do pierwszej eksplozji doszło przed godziną 9 przy ul. Siarczanej. Gdy 52-letnia właścicielka domu jednorodzinnego otwierała pilotem bramę garażu doszło do wybuchu. Ranna została kobieta i jej 22-letni syn.

 

Druga eksplozja nastąpiła przy ul. Jeleniogórskiej, gdy 55-latek próbował coś przenieść z piwnicy.

 

- Wszystko wskazuje na to, że były to ładunki wybuchowe domowej konstrukcji, nafaszerowane m.in. gwoździami. Materiały te są badane w laboratorium - powiedział rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

 

Poszkodowani, z oparzeniami twarzy, szyi, klatki piersiowej i rąk trafili do Szpitala Uniwersyteckiego, a potem na oddział leczenia oparzeń Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. - Pacjenci mają oparzenia obejmujące od 20 do 35 proc. powierzchni ciała. Podajemy im antybiotyki, leki przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe oraz płyny. Ich stan jest stabilny - powiedziała dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu im. Rydygiera Bożena Kozanecka.

 

Policjanci rozmawiali z poszkodowanymi. Jednak na razie policja nie ujawnia, czy ofiary się znały i jaki mógł być motyw ataku.

 

W rejonie, gdzie doszło do eksplozji, pojawią się wzmocnione patrole i policjanci po cywilnemu. Do mieszkańców tej okolicy policja apeluje o ostrożność i o zgłoszenie, jeśli znajdą podejrzane przedmioty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook