Sikorski w Watykanie, ale nie z powodu noty

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski złoży w najbliższy poniedziałek, 4 lipca, wizytę w Watykanie i we Włoszech - poinformowały we wtorek PAP polskie źródła dyplomatyczne w Rzymie. Wizyta ma związek z objęciem przez Polskę przewodnictwa w UE.

 

W poniedziałkowy wieczór Sikorski przeprowadzi rozmowy z szefem watykańskiej dyplomacji, arcybiskupem Dominique'iem Mambertim. Nie przewidziano natomiast spotkania z sekretarzem stanu, kardynałem Tarcisio Bertone.

 

Również w poniedziałek szef polskiej dyplomacji spotka się z ministrem spraw zagranicznych Włoch Franco Frattinim. Jednak głównym celem wizyty Sikorskiego w Rzymie jest zapowiedziane na wtorek, 5 lipca, seminarium w Senacie Włoch z okazji polskiej prezydencji. W seminarium weźmie udział m.in. prezydent Włoch Giorgio Napolitano.

 

- Wizyta była planowana od dawna i nie ma żadnego związku z notą - powiedziało PAP źródło w resorcie spraw zagranicznych. Kilka dni temu MSZ wystosował do Stolicy Apostolskiej notę protestacyjną w związku z wypowiedziami ojca Tadeusza Rydzyka.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?