Politycy PiS pod Pałacem Prezydenckim

W piątek, 10 czerwca, czternaście miesięcy po katastrofie smoleńskiej, posłowie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele po raz kolejny oddali hołd ofiarom tragedii - składając, jak co miesiąc, wieniec przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

W piątek rano - zanim jeszcze politycy PiS przyszli w pobliże miejsca, gdzie ponad rok temu stanął krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej - zaczęli się tam gromadzić ludzie.

 

W sumie przed pałacem zebrało się kilkadziesiąt osób. Miały flagi przepasane kirem i krzyże. Na jednym z transparentów można było przeczytać: "Stare PZPR-owskie upiory powracają wraz z POpłuczynami po PRL-u"; "Wstańcie z kolan! Włączcie rozum! Przestańcie grillować! Nie dopuśćmy do recydywy czerwonej zarazy i Porażki Obywatelskiej!"

 

W towarzystwie prezesa PiS pod pałacem można było zobaczyć m.in. posłów tej partii: szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS Joachima Brudzińskiego czy Marka Suskiego i Elżbietę Rafalską.

 

Po tym jak Jarosław Kaczyński złożył wieniec przed siedzibą głowy państwa, wspólnie odmówiono modlitwę. Wcześniej - jak co miesiąc - politycy PiS wzięli udział w mszy św. w kościele seminaryjnym sąsiadującym z Pałacem Prezydenckim.

 

Zebrane osoby pożegnały prezesa PiS okrzykami "Jarosław! Jarosław!".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook