Trójkąt Weimarski popiera stanowisko Obamy

Szefowie MSZ państw Trójkąta Weimarskiego poparli w piątek prezydenta USA Baracka Obamę, który opowiedział się za utworzeniem państwa palestyńskiego, opartego na granicach z 1967 roku.

 

"Popieramy odważny komunikat prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy dotyczący potrzeby pilnych działań na rzecz rozwiązania konfliktu bliskowschodniego. Barack Obama zrobił to, do czego Europa go namawiała. Teraz, gdy to zrobił, wyrażamy mu swoje poparcie" - powiedział Sikorski na konferencji prasowej z szefami dyplomacji Francji i Niemiec.

Obama oświadczył w czwartek, że trwały pokój na Bliskim Wschodzie wymaga "dwóch państw dla dwóch narodów", zaś "granice Izraela i Palestyny powinny być oparte na tych z 1967 roku, z możliwością zamiany terenów uzgodnioną przez obie strony".

Szefowie dyplomacji Niemiec - Guido Westerwelle i Francji – Alain Juppe przyjechali do Bydgoszczy na zaproszenie Sikorskiego.

Minister poinformował, że w czasie spotkania uzgodnione zostało stanowisko, które będzie prezentowane na poniedziałkowej unijnej radzie ds. zewnętrznych w sprawie Syrii, Maroka, Libii i Egiptu. Nie zdradził jednak jego szczegółów.

"Ważną część dyskusji poświęciliśmy temu, co wzbudza nasze zaniepokojenie i protest tuż za granicą Polski, na Białorusi"
- podkreślił Sikorski.

Poinformował, że zaprezentował też swoim rozmówcom priorytety polskiej prezydencji. Dodał, że rozmawiali też o wieloletnich ramach finansowych UE.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kumpel lumpa 13:40:07 | 2011-05-20
"Ważną część dyskusji poświęciliśmy temu, co wzbudza nasze zaniepokojenie i protest tuż za granicą Polski, na Białorusi" - podkreślił Sikorski.

Cóż, skoro jest Ministrem Spraw Zagranicznych, tzn. Ministrem d/s Dogadzania Zagranicy, to dla fasonu trzeba czasem zrobić groźną minę. Dobrze, że choć ma tę Białoruś. Bo głupio by było marszczyć brwi w stronę Wysp Hula Gula.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook