Leki będą droższe. Nie będzie zniżek i promocji

Nowa ustawa refundacyjna jest niekorzystna dla chorych - przestrzegają eksperci i organizacje pacjenckie. Ministerstwo Zdrowia uważa inaczej, ale wyliczeń na to nie daje - wytyka "Dziennik Gazeta Prawna".

 

To, ile zapłacimy w aptece za lek refundowany, będzie od nowego roku zależeć od skuteczności urzędników resortu zdrowia, którzy mają negocjować ceny z koncernami. Zakazane będą promocje, karty rabatowe czy zniżki dla seniorów. Przesądza o tym przyjęta właśnie przez parlament ustawa refundacyjna - wyjaśnia gazeta.

 

Minister zdrowia Ewa Kopacz jest przekonana, że pacjentom to się opłaci. Nie zgadzają się z tym eksperci. Wskazują, iż ceny części leków, które nie będą podlegać rabatom, wzrosną, a na dodatek zmniejszą się dopłaty do refundacji przez NFZ. "Pacjenci zapłacą za leki dodatkowo około 3 mld zł w ciągu czterech lat" - przestrzegają specjaliści firmy badawczej IMS Health.

 

Pisze o tym "Dziennik Gazeta Prawna".
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~PL 10:21:01 | 2011-05-16
Przeciez eksperci sie nie znaja- jedynie oswiecona minister wie najlepiej - ona nie potrzebuje wyliczen....ona WIE.......jakos dobrze znany sposob dzialania.... tak juz bylo w PL przez ponad 40 lat.....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Young & Clever from Big City 09:43:07 | 2011-05-16
Rząd się sam wyżywi.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?