ABW o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

 

Obecnie nie ma sygnałów świadczących o tym, że po śmierci Osamy bin Ladena, zwiększyło się zagrożenie atakami terrorystycznymi w Polsce - ocenia ABW. Jak powiedziała PAP rzeczniczka Agencji Katarzyna Koniecpolska -Wróblewska, sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

 

- W tej chwili nie ma przesłanek, które uzasadniałyby zwiększenie poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi w Polsce - powiedziała w poniedziałek PAP Koniecpolska-Wróblewska. Dodała, że ABW 24 godziny na dobę, na bieżąco, monitoruje sytuację i analizuję wszystkie informacje, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo w Polsce. "W zależności od tych analiz będziemy reagować" - dodała.

 

Według strony internetowej Rządowego Centrum Antyterrorystycznego, współtworzonej przez ekspertów ABW (www.antyterroryzm.gov.pl) w Polsce jest obecnie najniższy, zielony poziom zagrożenia atakami terrorystycznymi.

 

W niedzielę wieczorem (czasu USA) amerykańskie media podały, że Osama bin Laden przywódca Al-Kaidy, odpowiedzialny m.in. za atak na World Trade Center z 11 września 2001, nie żyje. Zginął podczas akcji amerykańskich sił specjalnych, w Islamabadzie - stolicy Pakistanu.

 

Informację tą potwierdził w specjalnym oświadczeniu prezydent Barack Obama, podkreślając, że wytropienie szefa Al-Kaidy było priorytetowym zadaniem USA.

 

Na wieść o śmierci bin Ladena kilkaset osób zgromadziło się przed Białym Domem w Waszyngtonie wznosząc patriotyczne okrzyki i flagi narodowe. Zebrani spontanicznie zaintonowali hymn USA. Według relacji telewizyjnych, ludzie w całym kraju przekazywali sobie nawzajem tą wiadomość przez telefon, internet, Twittera i inne elektroniczne media. Rodziny ofiar zamachu z 2001 gratulowały sukcesu amerykańskim oddziałom specjalnym.

 

USA apelują jednak do swoich obywateli, by zachowali czujność, przebywając za granicą, i ostrzegają przed możliwością "antyamerykańskich ataków" po informacji o śmierci Osamy bin Ladena.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ben 11:15:13 | 2011-05-03
Skuteczność polskich służb:

Brawurowa ucieczka Afgańczyków szkolonych w Polsce
...

tm, PAP 2009-09-11, ostatnia aktualizacja 2009-09-11 07:46:17.0

Ze szkolenia organizowanego w Polsce przez resort spraw zagranicznych uciekło przynajmniej pięciu obywateli Afganistanu - ustalił "Dziennik".
Od perfekcyjnie zaplanowanej ucieczki minęło dziewięć miesięcy. Losu zbiegłych Afgańczyków nie udało się wyjaśnić prowadzącym poszukiwania: policji, straży granicznej i służbom specjalnym. Służby specjalne podejrzewają, że uciekinierzy wciąż są w naszym kraju i mogą mieć związek z terrorystami - zaznacza gazeta.

Grupa ponad 40 obywateli Afganistanu - w tym wysocy urzędnicy resortów, przedstawiciele władz w prowincjach oraz pracownicy organizacji pozarządowych - miała wziąć udział w elitarnym szkoleniu "SENSE", od kilku lat organizowanym w Polsce. To specjalne szkolenie dla rządowych elit krajów rozwijających się.

Szczegóły na ten temat w dzisiejszej publikacji "Dziennika".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7025765,Brawurowa_ucieczka_Afganczykow_szkolonych_w_Polsce.html

http://fakty.interia.pl/polska/news/terrorysci-na-szkoleniu-msz-w-warszawie,1366963,3

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090911/KRAJSWIAT/446914673

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?