Przed Pałacem gromadzą się ludzie

Przed Pałacem gromadzą się ludzie

PAP / ad
Przed Pałacem...
Przed Pałacem...
Przed Pałacem...
Przed Pałacem...

ZOBACZ TAKŻE

W niedzielę po godz. 7 rano przed Pałacem Prezydenckim zgromadziło się już około stu osób z flagami narodowymi przepasanymi kirem, krzyżami, pojawił się też model rozbitego prezydenckiego samolotu. Otoczenia Pałacu pilnuje policja i straż miejska.

 

Około godziny 7.00 było przed Pałacem Prezydenckim około stu osób, ale przez godzinę tłum zgęstniał i ludzi jest już ponad tysiąc. Traktem Królewskim wciąż dochodzą kolejne osoby. Mają przepasane kirem flagi, powiewają też flagi i transparenty NSZZ "Solidarność" oraz PiS z różnych regionów.

 

Na razie jest około stu osób. Podobnie liczna grupa udała się do pobliskiego kościoła seminaryjnego, w którym o godz. 8, jak co miesiąc, rozpoczęła się Msza św. z udziałem polityków PiS, w tym z prezesem tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Po mszy, o godz. 8.41 - o godzinie, w której rok temu doszło do katastrofy pod Smoleńskiem - mają oni złożyć wieńce przed Pałacem Prezydenckim.

 

Od strony Krakowskiego Przedmieścia Pałac jest odgrodzony barierkami wraz z przyległym chodnikiem, więc w bliskie otoczenie Pałacu nie można podejść.

 

Na jednym z transparentów opartym o barierki napisano: "Panie Tusk, za skandaliczne śledztwo smoleńskie człowiek honoru strzeliłby sobie w głowę! Wystarczy Pana dymisja wraz z rządem i PO. Komorowski, Pana ten apel przerasta, ponieważ Pan stracił zdolność honorową za: usunięcie krzyża, pomnik bolszewikom, Jaruzelskiego w Pałacu, współpracę z komunistycznymi upiorami".

 

Z kolei na innym znajduje się napis: "Jaki prezydent, taki patriotyzm".

 

Teren wokół stojącego przed Pałacem Prezydenckim pomnika księcia Józefa Poniatowskiego wysypany jest piaskiem, na którym mają być ustawiane znicze. Według zapowiedzi władz miasta, handel zniczami bez zezwolenia będzie ścigany przez straż miejską i pracowników biura działalności gospodarczej i zezwoleń stołecznego ratusza.

 

Trwają przygotowania do wystąpień artystów scen warszawskich, które mają rozpocząć się o godz. 12.30. Scenę ustawiono przed znajdującym się naprzeciw Pałacu Prezydenckiego gmachem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~zasmucony 2 15:11:07 | 2011-04-10
demonstracje oscyluja miedzy nienawiscia a wulgaryzmem, przyko patrzec

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zasmucony 12:40:37 | 2011-04-10
 Smutne co PiS ,GP,RM  zrobili z ludźmi a najsmutniejsze jest to że próbują to robić pod chrześcijańskimi sztandarami

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jurand 12:32:57 | 2011-04-10
 Bronek i Donio odejdźcie w niepamięć.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook