Korwin-Mikke zapowiada start w wyborach

Radykalna redukcja wydatków na administrację, likwidacja podatku dochodowego CIT oraz tzw. janosikowego - to najważniejsze punkty programu w nadchodzącej kampanii wyborczej partii, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke.

 

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezes partii Wolność i Praworządność Janusz Korwin-Mikke, władze Unii Polityki Realnej oraz WiP podjęły decyzję o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych. - Na razie będziemy się tytułować UPRWiP, jednak zamierzamy startować pod inną nazwą. Jak będzie brzmiała, wszystko się wyjaśni w najbliższych tygodniach - zaznaczył prezes WiP. Dodał, że to on będzie liderem ugrupowania.

 

Zdaniem prezesa WiP należy jak najszybciej zmniejszyć wydatki na administrację państwową. Według Korwin-Mikkego powinno się także zlikwidować podatek dochodowy dla firm (CIT). - Podatek ten jest grzywną za dobrą pracę. Dlatego ludzie nie chcą zakładać przedsiębiorstw, nie chcą pracować. I w ten sposób bezrobotnych przybywa - mówił.

 

Jego zdaniem "niedopuszczalne" jest też tzw. janosikowe, płacone przez bogatsze gminy na rzecz tych biedniejszych. - Nie można przecież okradać bogatych tylko dlatego, by wspomóc biednych - zaznaczył lider WiP.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook