„Dziennik Polski”: Do szkoły - za miasto

Podkrakowskie szkoły zaczynają być coraz poważniejszą konkurencją dla miejskich placówek oświatowych. Przyciągają uczniów z Krakowa, a za nimi subwencję oświatową, pisze „Dziennik Polski”.


Kiedyś uczniowie wyjeżdżali z podkrakowskich gmin do miasta. Tam szukali lepszych szkół. Teraz jest odwrotnie. Dyrektorzy podkrakowskich szkół wiedzą bowiem, że pozytywna opinia wiąże się z bardzo dobrą bazą i niczym nie odbiegającą od miejskiej ofertą edukacyjną.


W Krakowie sporo szkół mieści się w starych budynkach, podczas gdy w okolicach miasta wybudowano nowoczesne obiekty. Placówki mają najnowsze wyposażenie, dobrych nauczycieli, bogatą ofertę nauczania, zajęcia rozwijające pasje, kółka tematyczne, a do tego są położone z dala od miejskiego zgiełku.


Krakowian przyciągają wyniki, jakie osiągają uczniowie w Bibicach, Zielonkach czy innych gminnych szkołach. Do podmiejskich szkół swoje dzieci posyłają również mieszkańcy Nowej Huty. Np. placówka w Prusach (gm. Kocmyrzów-Luborzyca) ma co roku kilkoro nowych uczniów z Krakowa.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook