Finał wielkiej orkiestry - również w powietrzu

Rozpoczęty w niedzielę rano w podziemiach zabrzańskiej kopalni "Guido" XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed południem na kilkadziesiąt minut przeniósł się w powietrze. Specjalnym OrkiestroLOTem pomysłodawca Orkiestry Jurek Owsiak odleciał z Pyrzowic do Warszawy.

 

OrkiestroLOT to specjalny czarter PLL LOT. Narodowy przewoźnik już po raz czwarty udostępnił WOŚP samolot, by w dniu Finału jej dyrygent mógł promować ideę pomocy chorym dzieciom w różnych miejscach Polski. Embraer 145 ozdobiony jest tego dnia wielkim czerwonym sercem WOŚP.

 

Samolot z blisko 50 osobami na pokładzie wystartował z Pyrzowic ok. 11.30. Kapitanem maszyny jest doświadczony pilot Sławomir Majcher, szef floty Embraer 145 w liniach LOT.

 

W tym roku z Owsiakiem i jego ekipą OrkiestroLOTem poleciał do Warszawy także przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który uczestniczył w oficjalnej inauguracji XIX Finału WOŚP w Chorzowie. Buzek wystawił na licytację dla Orkiestry dwudniową wycieczkę do europarlamentu. Szef PE ma osobiście pokazać gmach zwycięzcy aukcji.

 

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, skąd w niedzielę wystartował OrkiestroLOT z Owsiakiem i jego współpracownikami, także włączył się w zbiórkę na rzecz WOŚP. Na licytację wystawiono wycieczki po tzw. strefie zastrzeżonej lotniska - będzie można zwiedzić m.in. wieżę kontroli lotów, lotniskową strażnicę i bagażownię oraz przejechać się pojazdem ratowniczo-gaśniczym i pojazdem do zimowego utrzymania pasa startowego. Prowadzona jest też zbiórka pieniędzy w terminalu.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bercik 14:40:54 | 2011-01-09
A KTO ZAPŁACIŁ ZA PALIWO DO TEGO SAMOLOTU???????????????????????

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?