Orkiestra na wojnie. Kwestują żołnierze

W Afganistanie we wszystkich polskich bazach wojskowych ruszył w niedzielę rano XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformowała służba prasowa Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

 

Ze względu na 3,5 godzinne przesunięcie czasowe zbiórka rozpoczęła się na długo przed tym zanim w Polsce wstał dzień. Do akcji dołączyli również żołnierze amerykańscy i afgańscy.

 

Od kilku dni we wszystkich bazach wojskowych prowincji Ghazni, w których stacjonują Polacy trwały przygotowania do udziału w XIX finale WOŚP. Rozklejano plakaty, przygotowano szczegółowe programy oraz akcję informacyjną skierowaną także do żołnierzy amerykańskich i afgańskich. Orkiestra ruszyła w niedzielę o 9.00 rano czasu lokalnego w bazie Ghazni, Quarabagh, Warrior, Vulcan, Giro i jedynej bazie poza prowincją - Bagram.

 

Kilkudziesięciu kwestarzy w mundurach do późnego wieczora będzie zbierało pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorych dzieci. Zbiórce będzie towarzyszyły liczne imprezy m.in. występy zespołów muzycznych Czasza i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego FOB Ghazni amerykańskiego iluzjonisty Nelsona Riogelona.

 

Zorganizowano również turniej siatkarski o Puchar Dowódcy PKW, zawody Strong Men, pokazy sprzętu wojskowego oraz prezentację ratunkowego sprzętu medycznego. W ciągu dnia będzie można również wziąć udział w aukcji, na której będą licytowane pamiątki i przedmioty przekazywane na ten cel przez polskich i amerykańskich żołnierzy.

 

Przez cały czas trwania imprezy, do specjalnych puszek z logiem WOŚP będą zbierane pieniądze. Nad kwestą czuwać będzie sztab, który na bieżąco będzie informować, jaką kwotę do tej pory uzbierano we wszystkich afgańskich bazach wojskowych.

 

Dokładnie o 20.00 również w polskich bazach w Afganistanie wystrzelone zostaną światełka do nieba, znak łączności ze wszystkim ludźmi dobrej woli.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

salome 16:28:52 | 2011-01-09
Dokładnie o 20.00 również w polskich bazach w Afganistanie wystrzelone zostaną światełka do nieba, znak łączności ze wszystkim ludźmi dobrej woli.

Od kiedy okupanci cudzego kraju są ludźmi dobrej woli?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?