Majchrowski: higienistki wrócą do szkół

Powrót higienistek do krakowskich szkół oraz większą dbałość o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta zapowiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

 

- Wiele lat temu została wycofana bezpośrednia opieka zdrowotna ze szkół. Zamierzam to przywrócić w Krakowie, wprowadzić do placówek higienistki - zapowiedział Majchrowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

Chce on też poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców miasta, szczególnie z terenów leżących na południe od Wisły.

 

- Uważam, że państwowa służba zdrowa jest niewydolna, nie spełnia oczekiwań. Dlatego niejako wchodząc w jej obowiązki, postanowiłem zapewnić mieszkańcom Podgórza opiekę zdrowotną na takim poziomie, na jakim powinna ona być - dodał prezydent Krakowa.

 

W tym celu mają powstać miejskie ambulatoria obejmujące swym zasięgiem tereny oddalone od szpitalnej opieki medycznej, zwłaszcza wspomniany południowy region Krakowa. Poza tym Majchrowski chce, aby przy miejskich szpitalach - które mają być modernizowane - powstały nowoczesne lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Majchrowski - kandydat niezależny - wygrał pierwszą turę głosowania w Krakowie uzyskując 40,78 proc. głosów. W drugiej turze spotka się z popieranym przez PO wojewodą małopolskim Stanisławem Kracikiem, który w pierwszym głosowaniu uzyskał 33,69 proc. głosów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~m 19:22:58 | 2010-11-29
Przecież teraz nie ma już higienistek, są świetnie wykształcone pielegniarki szkolne...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook